Zavrieť

Porady

Prerušenie štúdia na strednej škole (študujem už druhú)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné prerušiť štúdium na strednej škole (navštevujem Konzervatorium a študujem ho po maturite) z toho dôvodu, že chcela by som začať navštevovať vysokú školu a chcem sa na prijímačky pripraviť a pri štúdiu sa mi to len tak nedá, či je možné by si mi to schválili ako dôvod a či je to možné, keď už sú prázdniny. Písala som aj mail k nám, ale nik neodpísal, zrejme tam teraz nik nieje. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    245/2008 Z. z.Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)

    § 34
    Prerušenie štúdia a zmena študijného alebo učebného odboru

    (1) Riaditeľ strednej školy môže povoliť prerušenie štúdia žiakovi, ktorý splnil povinnú školskú dochádzku, na žiadosť jeho zákonného zástupcu, ak ide o plnoletého žiaka, na jeho žiadosť, najviac na tri roky; riaditeľ školy je povinný na základe žiadosti žiačky alebo jej zákonného zástupcu prerušiť štúdium pre tehotenstvo a materstvo alebo jej povoliť štúdium podľa individuálneho učebného plánu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ammelinde Ďakujem pekne, takže mám tomu rozumieť tak, že je na riaditeľovi či to schváli, však? A ešte mám jednu otázku, keďže už by som od septembra nebola študentom, ako by som mala riešiť situáciu?
    avalik Ano - moze a nemusi schvalit. Aku situaciu chces riesit? Ak chces prerusit studium, podaj si pisomne ziadost ... posledny tyzden v auguste by v skole uz niekto mal byt, odnes ju riaditelovi osobne a aj vysvetli dovody. Budes hned vediet na com si. Ale takmer vsetci buduci vysokoskolaci sa pripravuju na prijimacky pocas studia na strednej skole a neprerusuju koli tomu studium.
    Ammelinde áno, to viem, len chcem ísť na medicínu, tak kvôli tomu, alebo keby sa dá nastaviť individuálny plán, lebo tam je to také, že treba veľmi veľa hrať na nástroj a nebudem sa tomu môcť tak venovať ako keby tú školu nemám, ale vyskúšam to, ďakujem pekne.
      zbaliť

    Prerušenie štúdia na strednej škole (študujem už druhú)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.