Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny a z Poľska a recyklačný fond

Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem ak je tu už podobná téma, ale hľadal som odpoveď na moju otázku a nikde som ju nenašiel.

Chcel by som sa opýtať či sa naša firma s.r.o. musí registrovať do Recyklačného fondu, keď dovážame tovar z Číny (bižutéria, kabelky, hodinky) a z Poľska (obrazy na plátne, hračky). A čo to všetko obnáša. Ako sa registrovať, kedy platiť alebo posielať nejaké výkazy, atď. Som z toho dosť mimo. Vopred ďakujem pekne za odpoveď.
Naposledy upravil tim18 : 24.08.14 at 07:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tim18 Ďakujem, tú stránku poznám, ale nie je mi všetko jasné a moc sa tam nevyznám.
    avalik no neostava ti nic ine len studovat zakon a danu stranku ... alebo si zaplatit firmu, ktora sa tym zaobera a vybavi vsetko za teba
    tim18 Z tých zákonov mi za chvíľu už pukne hlava. Dočítal som sa, že mne ako dovozcovi tovaru stačí platiť za Papier a lepenka; Výrobky a obaly z polyetylénu. To sú obalové materiály (krabice, bublinkové fólie). Okrem toho za papier a lepenku sa platí až od 10ton ročne, čo určite toľko nenazbierame. Takže v podstate platiť budeme iba za tie obaly z polyetylénu. Idem sa zaregistrovať sa a uvidím. Dúfam, že bude všetko v poriadku.
      zbaliť

    Dovoz tovaru z Číny a z Poľska a recyklačný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.