Zavrieť

Porady

Liahnutie kuriatok

Co mam robit dnes sa mi zacali liahnut kuriatka pod kockou;som uplny amater,nebude im zima ,je chladna noc?A kolko to liahnutie bude trvat? A TAKETO SU DNES
Naposledy upravil Anika61 : 23.08.14 at 18:03 Dôvod: prilohy
IMG_20140822_145311.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    .... Čerstvo vyliahnuté kuriatka potrebujú v prvom rade teplotu prostredia cca 27 až 30 °C. Čistú vodu (nie ľadovú ani teplú, asi 10 °C) si pripravte do malej plytkej nádobky (postačí aj vrchnáčik od malinovky). Do jednej ruky vezmite kuriatko, do druhej ruky nádobku. Kuriatko opatrne priblížte k nádobke a namočte mu zobáčik do vody. Zopakujte s každým kuriatkom dva tri krát. Mnohí chovatelia uprednostňujú kompletné zmesky alebo tzv. koncentráty pridávané do šrotu už od začiatku odchovu. Dobré výsledky sa však dajú docieliť aj prirodzeným kŕmením – základ takejto kŕmnej dávky už od prvých dní tvorí kvalitný jemný šrot (kukurica + pšenica) obohatený troškou tvarohu. Dôležitý je neustály prístup k čistej vode. Ak používate ako napájačku nejakú misku, do jej stredu môžete dať kameň alebo inú prekážku, aby sa kuriatka nemohli namočiť......
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Velmi dakujem za ochotu pomoct!
    evuš ..inak my sme mladým kurčatám, kačkám či husiam dávali i posekané uvarené vajíčko /na drobulinko/ s čerstvou nasekanou žihlavou.....určite si dajte pozor na teplotu, aby vám neprechladli, ale pokiaľ sú pod kvôčkou a ona sa príklade o ne stará, mali by byť OK.....ale noci sú už chladné, mali by byť v teple i s kôčkou.....
    Anika61 Su uz tri vyliahnute,dalsie sa dubu-su krasne-moje prve,tak som z toho""na nervy""Mam ich v zajacinci vyvysenom pri stene domu a dvierka s pletivom na noc zakryvam handrou.Improvizovala som,ked mi sliepka zacala kvokat.Dufam ze zosilneju do zimy a ze vydrzia!To vajicko dam.Velmi dakujem.
    evuš ..niet začo....no, budú sa musieť poponáhlať..väčšinou sa liahnu na jar...bývajú i rôzne hotové zmesi..neviem, či sú to brojlery, či na nesenie vajíčok...
    Anika61 Su to nosnice,viem ze dost neskoro,ale ked zacala kvokat nemohla som odolat aby som nevyskusala.Nieco som aj nastudovala na nete,ale su tam velmi roznorode rady,hlavne co sa tyka cisteho plemena a odpporuceni ze radsej liahen ako kvocka a samozrejme tych roznych zmesiek.Ja som krmila zatial namiesanou zmesou kukur.srot otruby a zrno-ale aj zmesou pre nosnice-teraz ked niesli.To cele zrno ,psenica ci co to bolo velmi nechceli.Ale na to,ze chovam len 2krat a ziadna mi zatial neuhynula((a este som aj z panelaku-)tak hadam dobre....
    evuš ..netreba sa báť, vždy je to o pokusoch i omyloch, verím, že do zimy podrastú a na budúci rok Vám budú už niesť vajíčka.... kto nič neskúsi - nič nepokazí, ale ani nič nedosiahne...držím päste !
    Anika61 Ste zlata,este raz Vam dakujem,idem sa konecne najest,dnes som este nejedla od vzrusenia...uz ich je 6,ozvem sa ked bude nieco nove…ak mozem
    evuš ...gratulujem...ale treba sa i najesť, nie, že kurčatá budú ok a gazdiná skolebuje :-)
    Anika61 No tak dnes sa vyliahli 2posledne,len 1sa nevyliahlo,asi zachladlo a 1 vajce zozrala ale to uz pred tyzdnom.Takze mam 9 prekrasnych kuriatok uz dobkali srot aj vajicko aj pili.Nepresvecovala som vajicka a vsetky boli oplodnene!""Asi to bude pravda,ze hlupi majuu stastie.""Zatial sa maju k svetu,tak mi hadam vydrzia.Tak Vam dakujem,ze ste mi ochotne odpovedali,lebo niekto mi tu napisal,ze tyram zvierata:asi daky vegetarian…pekny zvysok dna Vam zelam.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.