Zavrieť

Porady

Zapis cisel ako objektov...? Ako zapisem cislo na podklad, ale nie do bunky?

Ahojte,

Tak som tu zas
A prinasam dalsiu, pre Vas mozno nie velmi prakticku otazku, ale trapi ma uz dlhsie.
Prejdem k veci.

Priklad:
Chcem zakreslit cislo zobrazene v A1 na cierny podklad, ktory sa nachadza na bunkach A2:B4 ...

Je to mozne? Niekde som videl , ze sa to da, ale nenasiel som ziaden VBA kod , ktory by splnal moje poziadavky. Mozno som hladal zle, ale nenasiel som

Dakujem pekne za kazdy napad, ohladom tejto veci.
Prikladam excel, je jednoduchy, prehladny a lahko pochopitelny, 5 krat som to menil, aby to znelo co najjednoduchsie






Dodatok, k otazke a odpovediam ktory sa oplati precitat.
Po praci tymto sposobom som prisiel na par velmi zaujimavych veci.
Tato vec je prakticky velmi slabo vyuzitelna, nakolko to velmi spomaluje cely excel v ktorom to pouzivate.
Ak pouzivate aj uplne jednoduche makro a nahodite JEDEN obrazok, tak po spusteni makra pocitite velku zmenu v rychlositi ..
A to hovorime o jednom obrazku.
Ked som nahodil desiaty obrazok , makro ktore malo bez obrazkov rychlost pol sekundy , zrazu trva 1.5 minuty...
A to som pouzival BEZ podmienok v premennych pre obrazky...

Niekde na forach som sa dohladal o tomto probleme, dokonca skusali pisat do microsoftu, ci je to BUG, alebo to ma takto byt, tak vyjadrenie z microsoftu znelo "nieje to BUG, tak to ma byt a riesenie nato nechystaju, nakolko to pracuje spravne a je to velmi narocny proces"

Tak, vela stastia vsetkym, ktory chcu vyuzivat tuto neprakticku vecicku, ak sa preto rozhodnu, nech radsej zvazia ine moznosti, ako je tato.

Pekny den vsetkym prajem
Naposledy upravil microhyd : 25.08.14 at 08:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    1| upraviť podklad buniek B26:F35 (čierny pokl / biele písmo)

    2| Označiť B26:F35, CTRL+C (kópia)

    3| Záložka Home | rozklik ikonku Prilepiť | ikonka Prepojený obrázok
    link-obrazok.jpg  

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    prikladám odpoveď - ak to bude vyhovovať. v kóde pripojenom ku tlačítku si prehoď riadky. takto to maže obsah bunky na ktorej máš práve kurzor.
    microhyd Dikes moc hoši!
    Šľape to ako hodinky , presne podla mojich predstáv!
    Už experimentujem

    Pekný deň Vám obom želám!

    Zapis cisel ako objektov...? Ako zapisem cislo na podklad, ale nie do bunky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.