Zavrieť

Porady

Zmena majiteľa účtu

Zdravím. Potreboval by som poradiť. Chcel by som sa spýtať ako zaúčtovať alebo inak legislatívne vyriešiť nasledovný problém: Účtovná jednotka(Občianske združenie) mala pod sebou od januára do marca zapísaný určitý bankový účet. Od 1.4. účet zmenil majiteľa na inú účtovnú jednotku(taktiež OZ). Ako v účtovníctve toto vysporiadam? Normálne iba účtujem do 31.3. a potom už nie? Alebo je na to potrebný nejaký interný doklad. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V priebehu roka budú teda účty dva. Jeden do 31.3. a druhý od 1.4.- ...

    Richard_H (Dnes 13:28) Ok zrejme som sa zle vyjadril:
    Uctovna jednotka c.1. ma 2 ucty: 221 001 a 221 002(su to 2 samostatne ucty aj v Banke, nie len uctovne). 221 001 je regularny ucet. 221 002 je ucet, ktory bol do 31.03. v Banke vedeny na uctovnu jednotku c 1. a od 1.4. na uctovnu jednotku c.2. ako sa toto vysporiada. Dakujem
    Potom do 31.3. budeš účtovať o dvoch účtoch a od 1.4. už len o jednom.
    Ale správne ste to mali urobiť tak, že ten druhý účet u vás zrušiť.
    Naposledy upravil Tweety : 19.08.14 at 11:05
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Richard_H Ok zrejme som sa zle vyjadril:
    Uctovna jednotka c.1. ma 2 ucty: 221 001 a 221 002(su to 2 samostatne ucty aj v Banke, nie len uctovne). 221 001 je regularny ucet. 221 002 je ucet, ktory bol do 31.03. v Banke vedeny na uctovnu jednotku c 1. a od 1.4. na uctovnu jednotku c.2. ako sa toto vysporiada. Dakujem
    Tweety doplnila som do odpovede
    Zita5 Áno takto sa to zdá jednoduché , ale ošetrené to nie je .
      zbaliť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prečo ste to takto komplikovane robili. Mali ste ten účet , ktorý používa od 1.4.iná účtovná jednotka zrušiť a iná účtovná jednotka si mala zriadiť nový účet pre jej účely . Čo vlastne majú spoločné tieto dve účtovné jednotky, na akom podklade tento krok spravili ? Ja to nevidím ako čisté .Iné je ak účtujem o BU do 31.3.2014 z dôvodu zrušenia účtu , ale aby tento účet od 1.4. používal niekto iný, tak s tým som sa nestretla , ako to banka mohla len tak prepísať .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Richard_H Účtovná jednotka č. 2 je účastník združenia(iná pobočka) tej istej organizácie. Na ministerstve Vnútra je zapísaná len Matka a potom sú po Slovensku jej lokálne(miestne) pobočky. Každá má však vlastné IČO a DIČ a vystupuje ako samostatná jednotka s vlastnou právnou subjektivitou.
    Zita5 Ak sa smiem spýtať , ktorá banka takto spravila zmenu majiteľa účtu ?
    Zita5 Minimálne by som priložila zápis o zmene majiteľa účtu so zdôvodnením , k akému dátumu prechádza účet na inú účtovnú jednotku , z dôvodnenie dôvodu k prepisu alebo k zmene majiteľa BU ... zápis o zostatku a očakávaných pripísaných platieb , ktoré by resp. mohli na tento účet prísť na účtovnú jednotku č.1 a podobne ....určite toto by som vyžadovala .
    Richard_H Ok chapem, toto potvrdenie tam urcite je, ale potrebujem stale vediet co mam spravit v uctovnictve. Lebo v podstate dany bankovy ucet uz nie je legalne pod danou jednotou a ani prostriedky na tomto ucte. Tym padom Uct. jednotka c.1. by mala mat ku koncu roka nizsiu sumu majetku(o vysku prostriedkov na tomto ucte k 31.3. Ako to zauctujem? xxxxxxx/221 002???
      zbaliť

    Zmena majiteľa účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.