Zavrieť

Porady

úrazová renta k invalid.dôchodku

Som na ID a k tomu poberám od komerčnej poisťovne úrazovú rentu(mesačne.) Poisťovňa mi môže rentu ""doživotne""vyplatiť jednou splátkou.Prosím poradte mi, či budem platiť daň z tejto sumy,príp. odvody a pod,kedže by sa jednalo o dosť vysokú čiastku.Je to renta za úraz po skončení pracov.neschopnosti, ale "doživotne" teda viac rokov dopredu.
Naposledy upravil invalid.d. : 24.08.14 at 15:18
avalik a čo s ňou? ... študuj etiketu porady - dole na stránke máš link
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    invalid.d. ´ďakujem , ale jednoznačnú odpoveď mi nevie nikto na 100% povedať

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri si zák o DzP - hlavne §9 odst 2
    - nepoznám podmienky .. ale ak to nebude oslobodený príjem ??? - tak to zdaní poisťovňa zrážkovou daňou (ty už žiadnu povinnosť mať nebudeš)

    BARLUDO je offline (nepripojený) BARLUDO

    BARLUDO
    DOBRY DEN,CHCEL SOM SA OPYTAT AKO JE TO S TOU DANOU?MAM PODOBNY PRIPAD AKO VY A NEVIEM CI SA PLATI S TOHO DAN ALEBO NIE.MATE UZ NIECO NOVE?VELMI BY SOM PROSIL O RADU AK NIECO NOVSIEHO VIETE. MOJ EMAIL:BARLUDO@AZET.SK

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Záleží, akú poistku máš uzavretú s komerčnou poisťovňou, ako dlho si platil poistenie pred úrazom... Preštuduj si materiál v linku.
    https://www.pp.sk/7735/K-niektorym-o...-DAU37020.aspx
    invalid.d. utrpel som úraz /autonehodu/ ako spolujazdec a komerčná poisť. mi vypláca rentu mesačne,nezdanené!! Daň neplatím,lebo mesačne dostávam 140e a odpočítatel.položka za rok na danovníka je vyššia ako môj ročný príjem renty. Ale ak mi poisťovna vyplatí "doživotne" rentu, bude omnoho vyššia.Iba potrebujem vedieť či budem platiť dane a aké odvody??? dakujem

    úrazová renta k invalid.dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.