Zavrieť

Porady

Diety na niekolko dni

Dobry den. Som zamestnana na pol uvazku. Ale mam ist utorok,streda,stvrtok,piatok,sobota,nedela do BA na sluzobnu cestu. Pozerala som ze diety nad 18h su 9,3€ vobec si neviem predstavit ze by som sa za jeden den mohla prestravovat za taku sumu. Ako sa to prosim pocita? To za jeden den dostanem 9,3€? Idem len tu na Slovensko.
A este jedna vec kolko sa dava zo zakona na naftu na 1km? Dakujem.
Chobot Raňajky:

Makovník: 1,4
minerálka: 0,8
káva z automatu: 0,7
Spolu: 2,90 EUR

Obed:
obedové menu (dostaneš ho na každom rohu): 3,50 zapiješ minerálkou, ktorú si si kúpila ráno

Večera:
Bageta alebo pizza v stánku s rýchlym občerstvením: 1,90 EUR

Spolu: 8,80 EUR

a ešte ti zostane aj na malú čapovanú kofolu: 0,5 EUR

A dá sa ešte aj lacnejšie a z toho stravného ti ešte aj zostane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    1. Urobi sa cestovny prikaz - odkedy-dokedy, km, cas... vyuctuje sa tam: ubytovanie a stravne podla zakona (ked si doma, tak tiez nedostanes stravu od zamestnavatela na cely den, mas len prispevok na stravu), nakoniec vyjde suma a to dostane
    tu je naprikad link na vypocet nahrad za PHM:
    http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/c...ho-vozidla.php
    majkaaa super vypocet dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako sa to počíta? Podľa času stráveného na PC, pozri Zákon o CN.
    http://www.zakonypreludi.sk/main/sea...A1hrad%C3%A1ch
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkaaa prepac ale vobec neviem co pises. Potrebujem vediet kolko by dostal za tie dni diety.
    Tweety snáď som nenapísala čitateľne? Podstatný je čas PC a to si neuviedla, a vešteckú guľu nemám
    majkaaa to ja viem ale neviem co je PC.
    majkaaa ja viem ze nema ale vobec neviem co je PC
    kn-alka predsa pracovná cesta !!
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Keď pracuješ a si doma, zamestnávateľ ti čiastočne prispieva na obed, predsa raňajky a večeru si platíš sama. Diéty sú na vyrovnanie tých vyšších cien.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aktuálne sadzby stravného v tuzemsku platné od 1.9.2012
    5 - 12 hodín 4,00 EUR
    12 - 18 hodín 6,00 EUR
    18 hodín a viac 9,30 EUR

    áno, stravné na prac.ceste na deň (ak prekročí tých 18 hodín) je 9,30€
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkaaa ano ranajky a veceru si platim doma sama, ale ked mam byt ubytovana na hotely, kde nieje ladnicky tak musim sa ist naranajkovat niekde aj navecerat niekde. Preto sa mi zda to malo ale ked je tak urcene co uz. Cize ak by som pracovala za 1 den do 18h tak dostanem na den len 6€. To chcem vidiet tu restauraciu v BA kde sa najem a napijem za 6€ na obed ak nestihnem denne menu pri praci.
    kn-alka aj doma raňajky a večeru si platíš z výplaty, nie zo stravného
    fortunka Ranajky byvaju casto hotelove v cene ubytovania... okrem toho nemusis ranajkovat niekde a vecerat niekde, moze to niekde byt kludne tesco )) A kupit si rozok a sunku, alebo si doniest z domu ak ti to nevychadza.. samozrejme, ked chces ist do restiky tak si budes musiet doplatit, evd rovnako je to aj s obedom cez pracovnu dobu (ked nehcem ist do bufetu, tak si za riadny obed aj tak doplatim, lebo ja teda nechodim na menu za 4EUR...)
    Chobot Nie keď pracuješ na 18 hodín, ale keď pracovná cesta trvá viac ako 18 hodín.

    Takže ak predpokladám, že budeš každý deň na prac. ceste (skratka PC) viac ako 18 hodín, tak dostaneš stravné 6x9,30 EUR = 55,80 EUR.

    Ako ideš na cestu? Vlastným autom? Alebo služobným? Alebo autobusom?
      zbaliť

    Diety na niekolko dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.