Zavrieť

Porady

DoPČ - 10 hod. týždenne, je aj iné obmedzenie ako pri DoVP - max 350 hod.ročne ?

Máme zamestnancov zamestnaných na DoPČ od 1.1.2014 , týždenne 10 hod. za chvíľu dosiahnu počet hodín 350 , je potrebné ukončiť dohodu, alebo sa tejto dohody obmedzenie netýka ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §228 a ZP
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    Takže len to.
    sdrink Ďakujem, to som predpokladala.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Obmedzenie je 10 hod. týždenne a maximálne 1 rok trvania dohody. Ak bola uzatvorená na dobu neurčitú, zo zákona skončí 30.6.2015.

    Zákonník práce
    § 228a Dohoda o pracovnej činnosti
    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu, najviac na 12 mesiacov. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
    sdrink Ďakujem, je to presne tak ako som aj ja predpokladala.

    DoPČ - 10 hod. týždenne, je aj iné obmedzenie ako pri DoVP - max 350 hod.ročne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.