Zavrieť

Porady

Obchvat Budapesti

Cestovali sme tri baby z vychodneho Slovenska do Chorvatska. Nastavili sme si navigaciu a isli v noci cez Budapest. No, naviedlo nas to na trasu okolo Hosok tere, ked sme presli most, tak nas to naviedlo do zakaz vjazdu, stresovali sme poriadne. Citali sme, ze sa da ist po nejakom obchvate MO, ale navigacia vzdy naviguje cez mesto. Isiel niekto tuto sezonu po tom obchvate z Chorvatska domov? Kde sa na neho napojit, su tam nejake uskalia, ako ho orejst, smer kosice, lebo este k tomu, treba ist cez miskolc, dialnica tam nefunguje. Mali sme taky stres, ze az. Za kazdu radu toho, co tom isiel osobne dJujem, lebo z mapy si to vycitm, aj ked je na p..d.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lilizpo Dakujem
    lujza.j Ja som po dva x isla z rovnakej obavy z ba cez tie sprepadene dediny.....tento krat som to nechala na chlapa....navigacie ja osobne neznasam...ja viem ist podla mapy lepsie....
    lilizpo Zadali sme bod odkial chceme ist, kde chcele prist, t.j. nase mesto a mesto v chorvatku, navigacia ma rok a bola aktualizovana
    Indeed najlepšie sa mi páči ked minam také individua na dialnici..navigačka svieti a na nej dve rovne čiary.. debilizmus na n-tú...

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    No aj ja som sa zasmial na tom "cestovali sme 3 baby" (už v tom som šípil prúser) si to viem živo predstaviť v tom aute
    Ale ako písal Jankecht - pred cestou si pozrieť aspoň zhruba trasu a príp. na papierik si napísať buď čísla diaľnic alebo väčšie mestá cez ktoré prechádzate, a dá sa držať podľa smerových tabúľ, lebo navigácia občas zblbne.
    Treba si aj navigáciu správne nastaviť (najkratšia trasa, najrýchlejšia trasa, najoptimálnejšia trasa, bez diaľnic s diaľnicami, vypnúť nespevnené cesty a pod.) Lebo od toho závisí kadiaľ vás bude viesť.

    PS - ale zase niekedy niet nad ženskú intuíciu, už som sa o tom párkrát presvedčil
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lilizpo Ale ved nam vsetko klapalo, len zblblo v centre Pesti, dalej zase pohoda. Neviem, preco pises o inom, ked som chcela len poradit o obchvate? To sa takto zabavate? Tupci.
    expeeert Však pohoda, nič v zlom, veď aj ja som nie raz poblúdil, či už s navigačkou keď zblbla alebo bez, netreba sa hneď urážať.
    panamaus Lili z PO (konkrétne a menovite z Košícsscss )
    Skús si predstaviť akú odpoveď by som ti dal JA , keby som nebol tupý, ale OSTRÝ
    Ferdosondo Tupci si vedia nastaviť trasu na navigácii a tri múdre baby z východu stresujú v nočných hodinách po Pešti.
    alaya1 Ferdo, nemyslis, ze by bola skor osozna rada, ako podpichovanie?. Aj chlapi pobludia a nie este v zle znacenej Budapesti, ale napr. Aj Blavak u nas v Presove, dobre mu padne, ak mu niekto cestu z chodnika ukaze.
    lujza.j ja neznášam "Irenu"z navigácie...celkovo navigácie nemusím...ale to je moj problém....
    alaya1 Lujza, vy do Ba chodite cez Rakusanov?
    lujza.j my nie.....iba cez maďarsko....nikdy sme... ani ja sama ked som išla s deckom...tiež cez madarsko , ale po diaľnici okolo Balatonu sme išli teraz 2x.....inak už nepojdem....aj ked zachádzame.....
    Peggynka Ja by som musela cez AT a Slovinsko alebo žeby cez Ukrajinu,Rumunsko a Srbsko? výlet...
    Indeed Pozri sa napr. moj ujo,čo byva v BA zasadne nechodi cez HU,lebo raz mu skočila do cesty srnka a ma z toho fabiju..radšej chodí cez AT a SL
    Peggynka No ešte z BA je to "normálne" ale ja ,by si klopkali na čelo,že 350km naviac kvôli obchvatu HU
    Indeed samotny obchvat budapešti tzv M0 ma v skutočnosti približne 70 km
    Peggynka Ja hľadám obchvat celého HU ,nie Budapešti
    Indeed PREČO ????
    Peggynka Písala som v šuťáku...stratená som tam...istoty
    Indeed kde bývaš na SVK ????
    Peggynka Pod Tatrami Všade ďaleko ku teplému moru
    Indeed len ku studenemu moru blízko ku baltickému ... asi 400 km, laka ma to sa tam vybrať...
    panamaus " raz mu skočila do cesty srnka a ma z toho fabiju "

    to dostal dobré odškodné : Fabiu za srnku
    Peggynka Indeed,ak nevieš,čo to je mrazivý vietor prenikajúci do kostí (v lete!),tak tam zájdi Vŕtali mi v hlave tie koše,čo majú na "pláži",teraz už viem Nezabudni si vziať vetrovku a čiapku
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Teda ste tu poriadni blbci. Dievca prosi o pomoc a vy len vysmesky. To sa potom cudujete, ze novi aj mazu otazky? Ja nie. Ja som tiez z vychodu, chodime cez centrum, neboj sa, urcite to zvladnete, ak chces najst nejake nfo o obchvate, skus nejake moto stranky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ferdosondo A že som si nevšimol, že by si jej poradila. Však keď si múdra z východu, tak raď
    panamaus Ajajaj je vyhodňarka ?

    Ajajaj !!!! Tým pádom je mi to jasné
    lujza.j chaloši ....a vy čo tu držkujete
    panamaus OK

    S vyhodňarkami nech si robí poriadok Buchy
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Navigačné tabule navádzajúce na obchvat a diaľnice sú celkom prehľadne označené, na rozdiel od značenia v centre Budapešti.. Doporučujem počas dňa využiť obchvat, cez deň sú časté zápchy, ale v noci radšej cez centrum, obchvatom je to totiž dosť veľká obchádzka.. len si to na budúce radšej treba trošku naštudovať..

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je treba sledovat tabule s OZNAČENÍM prislušnej dialnice napr. M 7 vo Vašom pripade

    nehovor,že ste prechadzali centrom Budapešti a žiadné smerové tabule z číslami M1 až M7 ste nezbadali.....

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Nuž, keďže ste už cestu absolvovali už je to jedno, hlavne že ste Chorvátsko absolvovali. Na budúce si v navigácii pred cestou aktualizujte mapy a nastavte prepočet trasy na najrýchlejšiu... Určite Vás to nestiahne cez Budapešť..
    +bolo by vhodné si pred cestou pozrieť aspoň problematické úseky na Google maps, kde a na akom exite by sa malo odbočiť, ak by navigácia zblbla... Pri ceste do Chorvátska, je to práve napojenie sa na obchvat..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.