Zavrieť

Porady

Poradí mi niekto ako sa naučiť opravovať elektroniku, stavať bicykle alebo počítače?

Rád by som sa naučil opravovať si elektorniku prípadne zostavovať si počítače alebo bicykle. Je na to litaratúra alebo vie mi niekto poradiť kde sa to môžem naučiť?
Naposledy upravil Dav : 01.09.14 at 07:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Aby sa ti dalo dobre odpovedat, potrebujeme niekolko odpovedi:

    1. Co si robil, kde si bol dpteraz?
    2. Kolko mas rokov?
    3. Ake mas vzdelanie?
    4. Ake mas zaujmny, co Ta bavi?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eeeee55 1. tri roky som cez prazdniny brigadovaval v strojárskych spolocnostiach a prave pred dvoma dnami som sa vratil zo svajciarska kde som taktiez robil 2 mesiace v strojarskom podniku.
    2.
    3.
    4. m
    taiko obavam sa ze Ti neverim. Nikto sa nemoze venovat vsetkemu. Myslim, ze si z nas tu na porade robis prdel..
    panamaus Keď všetko, tak :

    Baví ťa aj redundancia ?
    (gausova slučka ? coriolis ? mitochondrie ? polychlorované bifenyly ? , PCB ? , BOZP ? , PO ? )
    (skús odpovedať sám , nie z gúgla )
    eeeee55 sak ja nehovorim ze sa vsetkemu venujem ale vsetko ma zaujima .... je to az take podstatne?
    panamaus chcel som ti iba naznačiť, že to , čo som písal a ešte aj ďalšie som sa učil desiatky rokov

    a z toho vyplýva to podstatné :

    (zaujíma ťa síce všetko, ale)
    niečomu sa venuj PORIADNE
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Od roku 1952 sa tlačí časopis s názvom : Amatérske radio, majú web stránku : http://www.aradio.cz/ . Kupoval som si ho od 13. rokoch , naučil so sa teórii, viac ako v škole, ale neoceniteľné pre mňa boli návody, ako zhotoviť napr. príjmač na VKV vlny, nízkofrekvenčný zosilňovač, atď. od výroby plošného spoja, až po osadenie súčiastkami a oživením zariadenia. Pri opravách elektroniky v amatérskych podmienkach, ako píšeš v otázke, musíš ovládať základy fungovania obvodov, jednotlivých súčiastok a mať základné prístrojové vybavenie : multimetr, osciloskop,mikro spájkovačku, a ďalšie. Takže ti poradím, ak sa chceš venovať opravám elektroniky, začni odbornou literatúrou, napr. spomínaným Amatérskym radiom. Zostavovať počítače sa tak isto dá časom naučiť, však na internete sú nepreberné možnosti, zaoberajúcich sa touto témou, a tak isto je dostatok literatúry. Tiež sa môžeš prihlásiť na kurz elektroniky. Čo sa týka zostavovaním a opravám bicyklov, musíš tak isto začať teóriou, kúp si literatúru, tej je na trhu dosť, ale ako tip : http://mtbs.cz/clanek/velka-modra-kn.../bike-technika .
    Dúfam, že som ti trochu pomohol sa zorientovať.
    eeeee55 dakujem. ano pomohli ste mi konecne niekto kto vie aj poradit a niekam nasmerovat
    felix1 Aku elektroniku chces opravovat ? ( TV, DVD, ??? ) Doba ked sa vymenila ektronka alebo odpor su davno nenavratne prec. Vyrobca sa snazi vyrobit vsetko tak aby to bolo bez noveho draheho bloku neopravitelne. Bez podpory vyrobcu mozes opravovat na elektronike hlavny vypinac alebo konektor. Ako samouk to budes mat este tazsie.

    Poradí mi niekto ako sa naučiť opravovať elektroniku, stavať bicykle alebo počítače?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.