Zavrieť

Porady

Kto je povinný vystaviť zápočet pohľadávok?

Ahojte poraďáci, prosím poraďte.
Kto je povinný vystaviť zápočet pohľadávok a záväzkov - dodavateľ alebo odberateľ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    lydinka
    Ahojte poraďáci, prosím poraďte.
    Kto je povinný vystaviť zápočet pohľadávok a záväzkov - dodavateľ alebo odberateľ?
    ďakujem
    nemalo by ísť náhodou o dohodu o započítaní?
    možno sa mýlim...

    veru sa mýlim, zápočet môže byť aj jednostranný
    Naposledy upravil dana9 : 20.04.06 at 18:44 Dôvod: omyl

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Je možný aj jednostranný zápočet.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    babenko1
    aj jeden aj druhý
    Mala som na mysli konkrétny príklad, podpísať ho musia obaja, to viem, ale kto je povinný ho vystaviť a dať na podpis druhej strane.
    Príklad. Fi A /odberateľ/ je firme B /dodavateľ/ dlžná 10000,- za tovar. Fi B je zasa dlžná fi A dobropisovanú sumu 1000,-, čiže fi A uhradí Fi B 9000,-, kto je povinný vystaviť tento zápočet???
    Ďakujem

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Lida
    Je možný aj jednostranný zápočet.
    Takže si ho ja vystavím, nemusím ani dať opečiatkovať druhej strane - niečo ako ID?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, dáš ho na vedomie druhej strane, aby mala možnosť rovnako zaúčtovať. Ak sú vzájomné pohľadávky a záväzky nepremlčané, odsúhlasené, nie je problém. Nie že by si musela teraz niečo naháňať, tie pohľadávky a záväzky majú byť nespochybnitelné. A vtedy jednostranný zápočet je bezproblémový.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Lida
    áno, dáš ho na vedomie druhej strane, aby mala možnosť rovnako zaúčtovať. Ak sú vzájomné pohľadávky a záväzky nepremlčané, odsúhlasené, nie je problém. Nie že by si musela teraz niečo naháňať, tie pohľadávky a záväzky majú byť nespochybnitelné. A vtedy jednostranný zápočet je bezproblémový.
    Veľmi pekne ďakujem, vieš mi pripojiť link, ako má vyzerať taký jednostranný zápočet?

    Inak som to zadala v dvoch témach, a v oboch sa o mňa staráš, takže ďakujem ešte raz. a teraz, smiem sa opýtať prečo máš v mene mäkké "i"?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    lydinka
    Mala som na mysli konkrétny príklad, podpísať ho musia obaja, to viem, ale kto je povinný ho vystaviť a dať na podpis druhej strane.
    Príklad. Fi A /odberateľ/ je firme B /dodavateľ/ dlžná 10000,- za tovar. Fi B je zasa dlžná fi A dobropisovanú sumu 1000,-, čiže fi A uhradí Fi B 9000,-, kto je povinný vystaviť tento zápočet???
    Ďakujem
    To záleží na dohode strán, ale ak niekto vyjde s iniciatívou ako prvý, mal by spraviť písomný záznam a dať ho druhej strane podpísať.
    Pekný večer...

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Manual
    To záleží na dohode strán, ale ak niekto vyjde s iniciatívou ako prvý, mal by spraviť písomný záznam a dať ho druhej strane podpísať.
    Pekný večer...
    Takže to spravím ja, aby som to mala OK, lebo nebudem ani spať. ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lydinka
    Veľmi pekne ďakujem, vieš mi pripojiť link, ako má vyzerať taký jednostranný zápočet?

    Inak som to zadala v dvoch témach, a v oboch sa o mňa staráš, takže ďakujem ešte raz. a teraz, smiem sa opýtať prečo máš v mene mäkké "i"?

    a prečo ty máš tvrdé? Dívala som sa na nick a trhá mi to oči, ak sa nad tým zamýšľam gramaticky.


    Celý život presviedčam okolie, aby mi nepísali zdrobneniny s "y"
    tak som naučená, ale už som sa stretla aj s prípadmi, že píšu "y" a považujú to za správne. Tak neviem prečo, naozaj, oficiálne meno je s tvrdým a dlhým, len ostatné tvary su s "i".
    ........................
    nejako som nepostrehla, že si v dvoch témach, spomedzi všetkých príspevkov mi to unikalo, len tak okrajovo som mala pocit, že tie príspevky nejako nesedia,.....
    som rada, ak som pomohla.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Lida

    a prečo ty máš tvrdé? Dívala som sa na nick a trhá mi to oči, ak sa nad tým zamýšľam gramaticky.


    Celý život presviedčam okolie, aby mi nepísali zdrobneniny s "y"
    tak som naučená, ale už som sa stretla aj s prípadmi, že píšu "y" a považujú to za správne. Tak neviem prečo, naozaj, oficiálne meno je s tvrdým a dlhým, len ostatné tvary su s "i".
    ........................
    nejako som nepostrehla, že si v dvoch témach, spomedzi všetkých príspevkov mi to unikalo, len tak okrajovo som mala pocit, že tie príspevky nejako nesedia,.....
    som rada, ak som pomohla.
    Vidíš, a mne trhá oči to tvoje"i", ja som zasa od malička nosila do školy /hlavne ked prišla nová učka/ zo sebou knihu "1000 poučení zo spisovnej slovenčiny, kde sa práve preberala zdrobnenina tohto mena. Mäkké "i" sa píše v zdrob. českého mena Lidmila - Lidka - inak Lýdia je všade tvrdé.
    Zajtra knihu nájdem a napíšem presné citovanie. AHOJ

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Ahojte dievčatá, viete mi poradiť ako sa taký zápočet pohľadávok/záväzkov zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.