Zavrieť

Porady

Po rozvode- vyrovnane sa s financiami medzi manželmi.

Kamarát sa rozviedol. Ma právo žiadať od manželky polovicu peňazí z vyplatenia dedičského podielu ktorím od manželkinho brata počas manželstva odkúpili polovicu domu? Čiže polovicu zdedila manželka a druhú odkúpili. V dome býva manželka. Polovica domu stála 200 000 Sk, následne dom rekonštruovali zo spoločných peňazí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK to boli peniaze z jeho dedičstva, tak áno. Z otázky mi nie je celkom jasné koho to bolo dedičstvo.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Taserda Spoločne zarobené počas spoločného manželstva.
    Tweety ahá, takže vyplatil dedičský podie, tak? AK to bolo počas manželstve, patrí do BSM.
    Taserda Spolu vyplatili, dom je na manželkine meno.
    misoft Patrí mu! Zaplatili 1/2 hodnoty domu zo spoločných peňazí - v BSM.
    Taserda Ako treba postupovať aby sa k nim dostal?
    Taserda Najlepším dôkazom by mohol byť výpis z účtu s prevodom na švagrov účet, či nie? Asi by to mohlo stačiť.
    misoft I to je dôkaz, odkiaľ a kam bol tok financií. Ak to bol spoločný účet, alebo tvoj účet pred sobášom (lebo pred sobášom majetok získaný nespadá do BSM).
    Taserda Bol to ich spoločný (nie môj), možno bol na meno manželky, to neviem ale bol spoločný. Možno ak je na jej meno tak by to mohlo byť problémom?
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    samozrejme ze ma pravo ... a bude uspesny ...
    nie je ale jasne ci podiel vyplatili na zaklade dedicskej dohody (manzelka zdedila cely dom a brata vyplatila) alebo tú 1/2 domu kupili az po ukonceni dedicskeho konania ...
    Naposledy upravil bubkoch : 02.09.14 at 16:57

    dubov je offline (nepripojený) dubov

    dubov
    Kamarát vravel,celý dom je písaný na ex brat vyplatený a dom kompletne zrekonštruovaný zo spoločne zarobených penazí.Podnikal a hlavný tok penazí bol z jeho strany

    Po rozvode- vyrovnane sa s financiami medzi manželmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.