Zavrieť

Porady

vyúčtovanie plynu

dobrý večer,
chcela by som sa spýtať niečo k vyúčtovaniu plynu.
prišla vám faktúra za plyn za marec?

teraz nám prišiel šek, napr.
4.000 /to akože za apríl/
100 /telka/
40 /rádio/
15.000 /nedoplatok plynu/ - tejto sumy sa týka moja otázka: poštárka mi tvrdila, že suma sa skladá zo sumy, ktorú na jeseň plynárne vracali /napr. 10.000, zo sumy za plyn za marec /t.j. 4.000/ a ten zbytok v tomto prípade 1.000 je reálny doplatok za plyn.

je to tak? resp. na pobočke SPP by mi to vysvetlili? aby som tam darmo nemerala cestu.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vyuctovanie spotreby plynu prislo v mnarci, v aprili bolo premietnute do inkasneho listku SIPO. Bez faktury by som nic neplatila.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    A my sme teraz mesačnú splátku plynu neplatili a neprišla ani vyučtovacia faktúra. Robia si už ozaj čo chcú??? Starší ľudia majú riadny problém aby to pochopili!

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Nam prisla aj vyuctovacia faktura, bola premietnuta v SIPO a hned tam bola aj zaloha po novom - samozrejme zvysena.

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    súhlasím, v SIPE už bola záloha za plyn za ďalší mesiac vo výške už po novom.

    Ale mne sa jedná o to zloženie nedoplatku, čiže čo je zahrnuté v tej najvyššej sume v SIPE. Či sú to tri sumy, t.j. to čo vracali+platba za marec+nedoplatok zo zimy, alebo sa tá suma skladá len z toho čo vracali+nedoplatok zo zimy.

    U nás vraj údajne v marci nechodili faktúry za plyn.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    To je naozaj ťažké zistiť, z čoho sa tá suma skladá, lebo plynári majú teraz tie vyúčtovania rozdelené na viaceré cykly, podľa toho, do ktorého cyklu patríte, vtedy chodí vyúčtovanie. My sme napr. dostali vyúčtovanie v januári, ale nebolo to len do konca roka, ale dali tam aj nejakých pár dní z januára. Ja keď sa z toho neviem "vysomáriť", volám na SPP a vždy mi to tam pekne "polopate" vysvetlia, nemusíš tam chodiť osobne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.