Zavrieť

Porady

Ako pokračovať pri úvere zo ŠFRB, ak zomrel dlžník aj spoludlžník?

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je možné pozastaviť splácanie úveru zo ŠFRB, pokiaľ ešte neprebehlo dedičské konanie? Zomrel dlžník aj spoludlžník na úvere.
Existuje nejaká možnosť, že ak ostal maloletý syn, že by sa úver odpustil tak, aby neprišiel o RD?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A ten uver nebol poisteny?
Minimalne dlznik byva pre pripad umrtia poisteny ....
A pri uveroch zo SFRB musel byt aj rucitel ...pokial sa pamatam ....
Gabi03 na úver pri ŠFRB je ručiteľ iba dokedy sa neskolauduje nehnuteľnosť, potom sa ručí už iba nehnuteľnosťou
ivka70 No, to tak nie je, lebo inak by mi ako rucitelovi nepisali pred rokom zo SFRB, lebo dlznik pozabudol jednu platbu ....
Gabi03 over si to, ja som bola ručiteľom sestre a keď skolaudovali, zo ŠFRB prišiel list, že už nie som ručiteľom. v tvojom prípade dlžník asi buď neskolaudoval, alebo ŠFRB nebol zapísaný do katastra...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Komtaktujte pracovníka ŠFRB ktorý by mal sedieť na obecnom, mestkom úrade, ten vám dá určite správnu radu...úprimnú sústrasť...hrozná tragédia

    Ako pokračovať pri úvere zo ŠFRB, ak zomrel dlžník aj spoludlžník?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.