Zavrieť

Porady

ako zafixovať farbu v textílii

Kúpila som bavlnené obliečky s modrým vzorom, vyprala som ich a prevliekla som periny. Ráno, keď som si pretrela tvár pleťovým mliekom, tampón bol modrý. Použila som 5 tampónov len na tvár a všetky boli modré, takže tá farba musí neskutočne púšťať.
Prosím o radu ako stabilizovať tú farbu v látke. Mávam žihľavku, takže sa bojím aby mi tá farba nevyvolala výsev a ani nechcem vyzerať ako šmolko alebo Avatar.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pravdupovediac,vyhoď to.Koleduješ si o zdravotné problémy a za to ti to nestojí.Je to šmejd a obávam sa,že farba bude toxická a zdraviu škodlivá (tmavé farby obsahujú olovo).Kvalitný výrobok toto nerobí.
    Farby sa zafixujú žehlením,bavlna by mala zvládnuť 90°C,problém môže byť,že na štítku o používaní takú teplotu nemáš uvedenú;sú tri dôvody prečo 1) alibizmus výrobcu (radšej udáva nižšiu teplotu) 2) výrobok nie je 100% bavlna 3) sú použité polyesterové nite,ktoré prežijú len 40°C ošetrovanie.Mnohí sa domnievajú,že ocot zafixuje farbu,ale ocot len oživí farbu.Aj namočenie do horúcej vody má účinok ako prežehlenie,pokiaľ to zloženie materiálu zvládne.
    Naposledy upravil Peggynka : 06.09.14 at 10:33

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    šak vúúlajt neee ?

    Mne sa paáči tá reklama, kde lejdy vytiahne s kabelky 5 litrový vúúlajt , a ide ho odporúčať....

    naozaj chytrééé

    ozaj WOOLITE sa to vola

    ako zafixovať farbu v textílii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.