Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Boze, to uz sme fakt celkom zmagoreni???

    To uz si aj medzi kamaratmi a rodinou budeme vypisovat oficialne zmluvy?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, terezamaria, Katy a R, lujza.j, bjuty smis
    5
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Indeed však aj Ty si medzi tými,čo nabadaju a podporuju k oficialnemu dodržiavaniu zákonov...tak čo sa čuduješ ???
    misoft Treba rozlišovať! Výučba = študent nry je zapísaný/vedený - platí sa za vzdelanie. To je oficiálne. Ale doučovanie (a ak to robí doma len tak) - je to neoficiálne - nik o tom vedieť nemusí.

    Niečo podobné, ako keby IT odborník učil ako pracovať s IT technikou niekde na škole, ale doma by susedovmu potomkovi pomohol niečo vyriešiť - je to priateľská výpomoc.
    Janina12 Ďakujem Vám veľmi pekne, ja som chcela odborný pohľad na to, ďakujem.
    korela Keby si išla cez nejakú agentúru, ako si bežne zháňajú ľudia pre doučovanie svojich detí, tak doučujúci dokonca vydávajú bloky. Ale ak súkromne budeš dávať hodiny v hocičom, jazykoch, hudbe, rétorike, to spadá do tvojho súkromia. Jeden čas k nám tiež chodila známa klaviristka doučiť dieťa, vyplatili sme ju za odučený čas a neriešili sme nič. Známa nie ako známa osobnosť kultúry, ale učila aj na ZUŠ ako učiteľka a bola naša známa, bývala neďaleko od nás. Mladá dievčina.
    Janina12 Ďakujem Vám. Som chcela, ako sa na to pozerá štát, či si to nevyžaduje povinnosť, alebo ako je to v zákone. Ďakujem Vám.
    misoft Janina12 - keď kamarátke doučuješ dieťa - kašli na nejaké oné...... štát to z biedy nevytrhne, ty nebudeš podporovať Romulánov a ostane viacej tebe - veď len priateľsky vypomáhaš.....
    Janina12 Ďakujem Korela, aj misoft, aj ostatným.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Osobne - ja by som sa tým nezaťažoval.... doučovanie? Veď len priateľsky vypomôžem decku..... a pochybujem, že týmto zarobíš za rok cca 4800€

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Rovnako ako odvadzaju daň d.e.g.e.š.i čo pri ceste predávajú košíky natrhaných húb....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Indeed - nie d.e.g.e.š.i - ale Romuláni - bo sú ako z inej planéty zo vzdialeného blízkeho vesmíru....
    korela V Kosove bolo pri sčítaní ľudu v r. cca 1900 4% Kosovčanov, zbytok Srbi. Rok1990 obrátený pomer.
    Uvediem zdroj neskôr, knihu mám dolu. Ale vydal ju TASR.
    arizona a ako to suvisi s doucovanim hry na klaviri?
    misoft Spýtaj sa Indeeda...
    korela príbuznosť s misoftovým komentom
    Janina12 Ďakujem ja som potrebovala čo hovorí zákon, ďakujem.
      zbaliť

    Ahojte, prosím vás, ak sa chcete doučovať hru na klavír od kamarátky, potrebujete na to zmluvu, aby ste odviedli daň štátu? Ďakujem vám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.