Zavrieť

Porady

pokládka zámkovej dlažby

Ahojte...Zo 4 fy. ktoré mi boli robiť obhliadku /cenovú ponuku/ pred pokládkou zámkovej dlažby, mi 2 povedali, že dlažba nebude prepúšťať vodu do podložia a všetká odtečie na povrchu, zvyšné 2 naopak že voda pôjde dolu..Kde je pravda? Dlažba sa ukladá do kamenového podložia riadne uloženého z rôznych frakcií kameňa a geotextílie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Iba uložená na betóne ti neprepustí vodu.Geotextília prepúšťa vodu.A spád musíš mať v každom prípade,pri veľkých dažďoch mi voda stojí na niektorých miestach,ale za 20min vsiakne;budem to opravovať,robila som rekonštrukciu a trubky lešenia mi vtlačili dlažbu.Pozri aj tu:
    http://www.zamkove-dlazby.com/conten...ostup-kladenia

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Už logicky, ako môže voda odtekať po povrchu zámkovej dlažby a neprepúšťať do podložia, keď sú jednotlivé dlaždice ukladané bez nejakého tesnenia. Samozrejme, že voda bude tiecť škárami medzi jednotlivými dlaždicami do podložia, bez debaty.
    karka 3 litre/ pol hodina/ 220 m štvorcových:-))

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Odporúčam, pozri si údaj vodárov, že koľko % účtujú za zrážkovú vodu, odvedenú z takejto plochy. Teraz neviem presný údaj, radšej netrepnem. Voda určite preteká do i podložia, ale veľa záleží od toho, aká je dlažba, typ, spád, robota atď.

    Teda dokončím, aby sme sa dopracovali k nejakým konkrétnym číslam, ktoré môžu pomôcť zorientovať sa:

    Údaje o zastavaných a spevnených plochách sa čerpajú z listu vlastníctva predmetnej nehnuteľnosti, vynásobia sa súčiniteľom odtoku podľa povrchu plôch, pričom zastavané a málo priepustné spevnené plochy (strechy, betónové a asfaltové povrchy) majú súčiniteľ 0,9; čiatočne priepustné spevnené plochy (dlažby s vyspárovaním pieskom štrkom) majú súčiniteľ 0,4 a dobre priepustné plochy pokryté vegetáciou (trávniky, záhrady) majú súčiniteľ 0,05.Tým sa vypočítajú tzv. redukované plochy, ktoré sú uvedené v obchodnej zmluve
    Naposledy upravil petmar : 14.09.14 at 12:17
    Peggynka U nás sa platí zrážková voda podľa m2 strechy a nie takejto plochy. Ja mám trativod,tak zrážkovú vodu neplatím

    pokládka zámkovej dlažby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.