Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel alebo halierové vyrovnanie

Sme s.r.o. Došlú faktúru sme zaúčtovali v Sk. Úhradu sme však obdržali
v EUR. Mám vzniknutý rozdiel zaúčtovať ako halierové vyrovnanie alebo ako kurzový rozdiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    K rozdielu prišlo použitím inej meny pri úhrade fa a tiež zrejme z rozdielu medzi kurzom NBS a komerčnej banky. Z uvedeného vyplýva, že sa jedná o kurzový rozdiel.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    detektív
    Sme s.r.o. Došlú faktúru sme zaúčtovali v Sk. Úhradu sme však obdržali
    v EUR. Mám vzniknutý rozdiel zaúčtovať ako halierové vyrovnanie alebo ako kurzový rozdiel?
    Ešte by ma zaujímalo, či ste fa vystavovali do zahraničia alebo na Slovensko?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Mňa skôr zaujíma, či ste dostali EURá na dev. účet EUR-ový alebo či ste dostali úhradu na korunový Skk účet s avízom od banky, že Vám boli pripísané EURá.

    1/ Ak ste dostali EURá na devíz. účet- tu je len prepočet cez NBS / žiaden komerčný/ a rozdiel je rozdiel kurzov 563 /663/.

    2/ Ak ste dostali EURá na korunový účet, tak je tu kurz komerčnej banky / a nie NBS/. Taktiež vzniká kurzový rozdiel.

    V každom prípade by ste si mali obe strany potvrdiť, že tieto záv. a pohľadávky sú vysporiadané.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ešte dodám, že v zadaní otázky od Detektíva je chyba. Tak je to došlá fa alebo vyšlá? Treba uviesť viac info, nakoľko naozaj nie je ani jasné, či je zahraničná alebo tuzemská. A aká mena bola uvedená na tejto fa.

    Je možné aj medzi tuzemcami fakturovať navzájom v cudzej mene. Tu kedysi platilo, že kurz. straty neboli daň. uznané- keďže šlo o tuzemcov.

    Kurzový rozdiel alebo halierové vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.