Zavrieť

Porady

mokra vonkajsia stena

Chcem sa opytat , ci neexistuje nejaky "merac" (alebo ako to spravne nazvat) co zisti odkial premoka voda v mure,bez toho aby sme rozsekali celu stenu v kupelni?. Nechce sa nam naslepo hladat odkial premoka,Dakujem za rady.
Naposledy upravil Chobot : 11.09.14 at 12:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neexistuje. Treba zhodiť omietku zvonku a možno aj z vnútra a zistiť, kde je na stene prasklina - kadiaľ tá voda preniká dnu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Aanika keby z vonku ,tak to by bolo lepsie aspon by nebol taky neporiadok dnu, ale nam treba rozburat z vnutra kupelnu. a to je ten" najhorsi scenar", aky ma este do konca roka caka.
    Myslela som si , ze ked uz elektrikari a plynari maju nejake "pomocky" na vyhladavanie uniku ,tak ze budu mat aj vodari.Smola
    pre nas.No co uz ,ale uz aspon vieme co nas cez vikend caka......nic prijemne.
    vlado 33 Predpokladám , že odniekiaľ z potrubia prívodu vody. Pomohol by aspoň detektor kovov http://detektory.heureka.sk/?gclid=C...KCnhoCKZ3w_wcB zapožičať. Pokiaľ je potrubie kovové alebo plast hliník, dalo by sa najsť cestu kadiaľ sekať. Keď je zmočená veľká časť steny.
    Chobot Ja som pochopil tak, že im premoká z vonku keď prší. Ale možno som to zle pochopil...
    vlado 33 Možno sa dozvieme.
    Aanika Problem nie je v tom,ze ked prsi zamaka stena,problem je v tom ,ze v stene pravdepodobne prasklo vodovodne potrubie a musime sekat stenu. Kachlicky mame uz kupene aj vodara objednaneho,uz len sa do toho pustit.
    Chobot Jáááj, tak to si mala hneď napísať! JA som bol v tom, že to zvonku preniká.

    Potom treba uviesť viac detailov:
    Aké staré je to potrubie?
    Tečie od novoty (je novoinštalované?)
    Nezamrzla náhodou cez zimu stena a v ňom voda v potrubí (zamrznutá voda mohla prasknúť potrubie)?
    Bolo niečo robené so stenou?

    Ak to je s potrubím, tak odstavte vodu, kým nevyschne stena. Potom ju pustite a niekde začne tá voda presakovať. Tak určíš miesto poškoenia na plochu cca 0,5 m2. Ak vieš, kadiaľ ide potrubie, tak stačí sekať len tam.

    V takomto prípade je zbytočné zhadzovať vonkajšiu omietku.
    mr.dred Pred búraním by som najprv skontroloval všetky vyústenia vody zo steny - vývody na batérie,sprchu,wc.Je možné že praskla len nejaká fitinka (kolienko,redukcia...),alebo prepúšťa tesnenie na spoji (konope asi nie,ale tesniaca páska môže) hneď pod obkladačkou a voda slzí poza obkladačku.Takýto únik ani nemusí byť vidno priamo v mieste kvapkania ,voda sa môže ukázať aj dva metre od toho miesta - za kachličkami a pod dlažbou je na to dosť priestoru,málo kedy sú zalepené na 100% plochy a keď je dobre vyšpárované,nemá kade von.
    Nemenili ste náhodou ventil na práčku,WC,alebo batériu a nezamoká to odvtedy?
    Je na to málo informácii...skúste to odfotiť alebo nakresliť prípadne označiť kadiaľ asi idú trubky a skúsiť odhadnúť v akej výške je vrch mokrého muriva.Podľa nasiakavosti,typu muriva a tvaru mokrého sa dá odhadnúť zhruba miesto úniku.
      zbaliť

    mokra vonkajsia stena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.