Zavrieť

Porady

Da sa prekryť asfaltový šindel dalšou vrstvou v mieste tečenia?

Po 17 rokoch mi začina tiecť asfaltový šindel. Dodavatel strechy mi ho dodal v r 1995 už ako 13 rokov starý, čo som odhalil až o 8 rokov po dodaní. V miestach kde sa dotyka vikierov pri silnych daždoch premoká do izolacie a sadrokartonu pod nim. Uvažujem na neho položiť dalšiu vrstvu šindla v exponovaných miestach. Vie niekto poradiť či to je dobrý napad, alebo nejaké iné riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Radšej uvažuj o celkovej výmene. 30 rokov starý asfaltový šindeľ - žiadna výhra. A "plátanie" nič dobré neprinesie.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    celá sranda s asfaltovým švindľom tkvie v tom, že prei pokládke sa má použiť ako prvá vrstva tzv. podkladový pás, ktorý zabezpečí aby sa asfaltová krytina na neho neprilepila a mala tým pádom zabezpečenú rozťažnosť...háčik je v tom, že stojí toľko ako krytina samotná a skoro nikto to nedáva...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasHC A nie práve preto, aby sa šindel prilepil? Veď aj ten podkladový pás je asfaltový...
    lapejko väčšinou sa používa lacná papierová lepenka, na ktorú sa prilepí slnkom nahriata krytina, ktorá je vystužená a po ochladnutí sa trochu zmrští...To ale nedokáže lepenka a postupne sa podklad deformuje a vydúva, stačí pozrieť na takéto strechy zo slnečnej strany...
    alltracboy tiez mam pocit ze ta krytina sa ma spolu prilepit. Nedavno som o tom cital. navyse pokial by sa to neprilepilo, mam pocit ze by to vacsi vietor odthol zo strechy. obcas ked je víchrica mi pristane na zahrade kus sindla zo susedovho domu ktory sa uvolnil.
    lapejko máš pravdu s tým prilepením a aj ja mám pravdu s pružným podkladovým pásom: http://www.asfaltove-sindle.sk/index.php?strana=postup
      zbaliť

    kralovicj je offline (nepripojený) kralovicj

    Vylúčený člen kralovicj
    Možeš skúsiť takú gebuzinu ako gumoasfalt (ak je tá strecha celkovo stará a máš menej ako 1 dieru na 10m2) / spevni ho nejakou sklenou tkaninou.
    Toto je plátanie na 2-5 rokov.

    Potom asi vymeniť

    Da sa prekryť asfaltový šindel dalšou vrstvou v mieste tečenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.