Zavrieť

Porady

Vyčerpanie 1 dňa dovolenky pri skončení PP dohodou

Čitala som vo viacerých príspevkoch, že po skončení rodičovskej dovolenky a následnom ukončení PP dohodou je dobré vyčerpať 1 deň dovolenky a následne skončiť PP. Zvýši sa tým VZ pre výpočet podpory v nezamestnanosti.Vedeli by ste mi k tomu popísať bližšie, a na základe čoho sa to bude takto vypočítavať? ďakujem.
Naposledy upravil Martina V. : 15.09.14 at 10:05
veronikasad aký máš zostatok dovolenky ? Ku ktorému dňu končíš pracovný pomer ?
Martina V. Zostatok 2 dni,a zrejme k 31.09.,v tomto roku som pracovala,nebola som od zac.roka na RD,dak.za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si nebola na RD, ale pracovala, tak to čerpanie jedného dňa dovolenky nemá žiadny zmysel.
    To má zmysel vtedy, keď je žena na RD, potom na ten jeden deň ju zamestnávatel prihlási do poisťovni a vyplatí jej odstupné aj preplatí zvyšok dovolenky. Výpočet podpory je potom z tohto jedného dňa a zvyčajne je z toho maximálna podpora.
    Ak si cely rok pracovala, tak poistenia trvali cely rok, takze výhoda jedného dňa poistenia sa využiť nedá.

    Vyčerpanie 1 dňa dovolenky pri skončení PP dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.