Zavrieť

Porady

Dracéna

Tatko ma trápi už štyri mesiace, neviem čo s nou, prepolievaná nie je s tým ja nemám problém, pred vyše mesiacom som ju už aj presadila a stále vyzerá takto. kúpila som ju cez zimu všetko bolo v poriadku a toto sa mi s nou stalo cez leto. Nemám ju ani na priamom slnku. prosím poradte, dá sa ešte zachrániť ?
20140915_150721[1].jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarka1507 googlila som už aj ja niekoľko krát ale odpoved som nenašla, kedže väčšinou hovoria o prepolievaní, škvrnách prípradne nízkej teplote.
    arizona Draceny su velmi haklive aj na prievan,alebo caste prenasanie-zmena miesta. Ak si vylucila vsetky moznosti,skus pozriet korene,ci ich nieco
    nezerie,over si, ci maju vhodnu podu v crepniku a ked nepomoze nic, tak ostrihaj a cakaj...
    jarka1507 Ďakujem, vyskúšam... dúfam že sa mi preberie..
      zbaliť

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    udržuj dracénu v optimálnych podmienkach, nevystavuj ju do prievanu. Umiestnenie rastlinky zvoľ tak, aby mala dostatok rozptýleného svetla, nie slnka, udržuj jej vzdušnú vlhkosť (kropením cez listy).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.