Zavrieť

Porady

mor králikov 2014

zdravím. tento rok mám velké problémi s chovom králikou.v auguste mi uhynulo cca 50 ks. neboli zaočkované proti moru.mladé 2.3 mesačné a staršie bralo aj staré samice.všetko večer behali skákali po kotcoch a ráno som ich nachádzal uhynute.vo večom počte, ostali mi iba 2 samice..vtedy mali aj mladé.teraz mi tie mladé dorástli do veku 2.3 mesiacov. ale tieto mladé som dal komplet zaočkovat castorexom na mor vo veku 6 týždnou. kotce som všetky vydezinfikoval vytrel vápnou. a situacia s týmito mladými sa opet opakuje, večer behajú skáču na vonok im nič nie je a ráno sú uhynuté. rozpitval som ich žiadna kokcidioza to nie je ani mixomatozu to nevyzerá, všetky majú iba plúca zakrvavené. som s toho taký znechutení aj očkované to je na mor a hynie to zas jedna radost. ak vie niekdo poradit budem rád. so susednej dediny som počul to isté hynú ako očkované tak aj neočkované s tými istými príznakmi večer zdravé ráno uhynuté. dakujem za radu
Naposledy upravil Dav : 16.09.14 at 10:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak je to mor, asi s tým neurobíte nič...je to už len lotéria....mor je mor....
    Možno by bolo vhodné zmeniť vakcínu, je lepšie očkovať 2x do roka....

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Tuto istu skusenost mam s pred 2 rokov,vtedy mi uhynulo 120 mladych z dvoch vrhov,samice boli 2 krat preockovane,klietky dezinfikovane,tiez nejavili znamky ochorenia,riadila som sa pokynmi veterinara a na rok sa to opakovalo ,tak ma to znechutilo,ze od vtedy kraliky nechovam……no ale to som ti moc neporadila……
    evuš Anika - preto i ja vravím, že mor je mor.....veľakrát nič nepomôže iba sa na pár sezón na králiky "vybodnúť" a nechovať....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.