Zavrieť

Porady

EXCEL automaticke dopisovanie destinacie

zdravim potreboval by som poradit s automatickym pridelovanim do stlpcov.

napr ked napisem destinaciu stlpec (H) GERMANY automaticky by mi do vedlajsieho stlpca dopisalo vykladaciu destinaciu v stlpci (I) KELHEIM. Destinacie a vykladky su v dalsom sheete..aby som ich zakazdym nemusel vyposovat ručne... DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    VLOOKUP
    Naposledy upravil bodliak : 17.09.14 at 17:03
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Crystallko Dakujem velmi pekne
    Gabi03 Prosím ťa, čo znamenajú posledné dva údaje vo vzorci? Konkrétne "2;FALSE"? Snažím sa si spraviť vzorec, no nedarí sa mi
    zlatica76 2 - znamená, že sa má pozerať do druhého stĺpca,
    FALSE - že musí hľadať presnú hodnotu.

    Trochu si naštruduj, ako vlookup funguje. Musí mať tieto parametre, trochu popíšem, ako si to pamätám ja:
    VLOOKUP:
    1. čo sa bude hľadať (stĺpec H)
    2. v ktorej tabuľke sa to bude hľadať (pozor, to čo hľadáš musí byť v prvom stĺpci)
    3. hodnotu z ktorého stĺpca má zobrať
    4. či má hľadať presnú hodnotu (FALSE alebo 0) alebo približšnú hodnotu (TRUE alebo 1)
    Gabi03 dikes, uz som si poradila... nemala som udaje prekonvertovane na cislo, preto mi to nefungovalo .. .ale opakovanie je matka mudrosti
    xxn Údaj "2" znamená doplň mi údaj z druhého stĺpca tabuľky (v tomto prípade z druhého stĺpca Sheet 1); FALSE znamená že funkcia dopĺňa údaj na základe presnej hodnoty napr. ak je krajina Australia doplni to Bremerhaven lebo tak je to nadefinované v tabuľke Sheet1. Inou alternatívou je hodnota TRUE ktorá doplní údaj na základe približnej zhody (napr.rozsahu hodnôt) ... Dobre je to vysvetlené tu: http://www.excel.sk/funkcia-vlookup/
      zbaliť

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Zdravím vás.
    Mohol by som poprosiť o radu a pomoc aj ja? Toto je niečo podobné, čo potrebujem aj ja, ale ja by som to potreboval ešte trochu rozšíriť. Takže...mám tabuľku o troch stĺpcoch "A", "B", "C"...keď napíšem do stĺpca "A" kód napr. SDA potrebujem aby sa mi v tom istom riadku ale v stĺpci "B" objavilo meno a priezvisko (bude nahradené konkrétnym menom) a v stĺpci "C" telefonne číslo XXXX (bude nahradené číslami pre príslušné meno). Dá sa to nejako?
    Naposledy upravil Robert Pekar : 22.10.14 at 11:46
    greeder Zdravim upravil som vam to. Napiste kde vam to mam poslat.
    Robert Pekar Dakujem za pomoc.

    EXCEL automaticke dopisovanie destinacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.