Zavrieť

Porady

mozem nechat vonkajsiu stenu z tehal bez omietky?

kupil som starsi dom na ktorom dost odpadava brizolit (je ho tam ca 4 cm) ci uz po kuskoch alebo sa drobi.
uvazujem ho komplet strhnut a nechat stenu "len tak"ako je tehla.
predpokladam ale, ze to treba nejako ochranit - je na to nejaka penetracia (bezfarebna, aby to zostalo pekne tehlove) + zasparovanie medzi tehlami? Prip. ak ano, kolko by to vyslo m2?
Steny su 55 cm hrube, takze o tepelnu izolaciu sa nebojim...
Ja viem, ze najlacnejsie je dat na to nejaky polystyren a fasadu, ale aj tak...tehla sa mi paci najviac.

Dik vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    daj guglovi - tehlové obkladačky
    /tehla by mala byť zakrytá aby nezvetrala, veď pozri angličanov, to čo vidíš sú obklady, na tehlových komínoch je iná kvalita/
    Naposledy upravil viktorviktor : 18.09.14 at 19:31
    martin.33 no ved o to mi islo, aby som mal tehly a nemusel davat obklad. Ako kupit obklad a dat ho tam tak sa vobec nic nemusim pytast.
    ide o to, ci to nechat bez omietky je dobry alebo zly napad, prip. poradit (ako som sa pytal hned) ci sa to da chranit nejakou penetraciou pred poveternostnymi podmienkami.
    Oliwa Viktorviktor, chceš tvrdiť, že celé UK je poobkladané tehlovými obkladačkami... ?
    Pre zadávateľa, skús sa informovať, našla som toto:
    http://www.szilikon.eu/Szlovak/wall_...r_aloldal.htm#

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    55 stena zo starých tehál (nepíšeš či sú plné či aké) nie je žiadne terno. Ak máš financie, strhni to dolu, daj zateplenie (vyrovná ti nerovnosti, uzavrie prefukovanie, nebude robiť fľaky) a na to si daj napr. ten tehlový obklad alebo čokoľvek čo sa ti páči.
    martin.33 nie je terno? :-)

    co mam skusenosti, tak to izoluje ako meter polystyrenu...

    ako som uz pisal vyssie, keby tam chcem dat obklad, nic sa nepytam, len kto ho zaplati :-)
    TomasHC To bude skor pocit ako skusenosti, fyziku zial neoklames... Ale rob ako chces.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusis tam davat nic.
    Ono je aj otazka, ci ten polystyren by mal zmysel, pri takej hrubke stien.
    martin.33 polystyten by som tam dal jedine ak by som prisiel k zaveru, ze hole tehly su zly napad a len preto, aby sa to vyrovnalo a bola lacnejsia fasada.
    Lebo to mi uz povedali viaceri stavbari, ze robit fasadu na taku stenu ako mam by bolo ovela drahsie, nez s tym polystyrenom.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja si to neviem predstaviť,ako to bude vyzerať.Nijako to neočistíš,aby to vyzeralo ako tehla (a dobre):Bude to vyzerať ako dom postavený z búračky.To už fakt potom len tehlový obklad:
    https://www.google.sk/search?q=tehlo...cQsAQ#imgdii=_

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ked sa muruje pohladovy mur z tehal ludia si na tom davaju zalezat. aby si nebol prekvapeny ked najdes pod brizolitom kombinaciu tehal, skvarobetonu a ineho bordelu.

    mozem nechat vonkajsiu stenu z tehal bez omietky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.