Zavrieť

Porady

Dá sa zistiť kde je moja zásielka, keď som ju poslala II. triedou ?

Ahojte všetci.
Mám jeden problém ohľadom zásielky do zahraničia. Poslala som darček priateľovi do Anglicka 2. triedou v bublinkovej obálke. Už pred dvoma týždňami a stále to nedostal. Väčšinou to trvá maximálne týždeň. Chcem sa opýtať, či sa teda dá nejako zistiť kde zásielka je keďže som to poslala normálne bez podacieho lístku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zásielka sa eviduje podľa čísla,takže tak.Obyčajný list podľa hmotnosti len oznámkuješ,doporučený podávaš s podacím lístkom,ktorý má číslo a môžeš si priplatiť službu Track & Trace,kde si na internete sleduješ pohyb zásielky.
    Naposledy upravil Peggynka : 22.09.14 at 22:21

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mila123, kopretinka, Mária27, terezamaria, Katy a R, babka - ježibabka
    Neužitočné (1)
    5
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik Druha trieda?
    Peggynka Však logika...číslo má len doporučená zásielka s podacím lístkom.
    erik555 jslancik, na tom nezalezi, ci je to prva, alebo druha trieda! Mna len udivuje, ze listova zasielka (bublinkova obalka) sa da poslat do zahranicia aj bez podacieho listka (aspon tak o tom pise zadavatelka temy)
    jslancik Hej, ja viem. Chcel som napisat, ze ci aj nedoporucene zasielky maju cisla. Lebo o doporuceni nic nepise zadavatelka. Moja chyba...
    Chobot A prečo by sa bublinková obálka nemohla poslať obyčajnou poštou?
    Peggynka Môže sa poslať,len je to risk,že nedorazí a nemáš doklad o zaslaní.Tarify udávajú len rozmery a hmotnosť (50;100;500...gr) a na základe toho nalepíš hodnotu známok.Medzi I.a II. triedou je rozdiel v rýchlosti dodania,na SK je to I.tr. 24hod,pokiaľ to na pošte podáš do termínu zvozu (u nás je to do 15:00 hod) a II.tr. 3-4 dni.Existuje aj expresná zásielka do 1 kg,tzv. Expres Mail Servis (EMS).
    Peggynka Richard ma mínuskoval za túto odpoveď,tak sa v tom povrtám:...Zásielka sa eviduje podľa čísla,takže tak.
    Zadávateľka sa pýta,či sa dá zistiť kde je zásielka,keďže nemá podací lístok.
    Ak nemá podací lístok,nemá číslo,zásielka nie je evidovaná a teda to možné zistiť nie je.
    Na túto logiku nepotrebuje nikto byť členom mensy,aby to pochopil.Ak som zadanie nepochopila ja a predstava Richarda bola taká,že tu vypíšem postup,tarify SP a časy za ako dlho dôjde ten ktorý list do VB,tak sa ospravedlňujem,ale na toto sa nepýtala.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak to nebolo doporučene, tak nezistíš. Také zásielky sa neevidujú po ceste.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Sledovat sa to neda, ak chces sledovat priplat si nebuduce za "doporucene" cca 1,30EUR do Anglicka.

    Podla mna sa balicek este objavi a dorucia ho. Do Anglicka ide niekedy zasielka 2 pracovne dni, a niekedy 3 tyzdne. Je to normalne. Rozdiel medzi 1 a 2 triedov takmer ziadny.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buď ho vyzve colnica, alebo a ti to vráti...alebo aj nie....mne sa takto 3roky do zadu prevetrali cigošky...do frankfurtu a na spátek do ba.....išli prvou triedou...aj tak ich nedoručili , že adresa neznáma ....blbosť.....už taká zasiela tam doručená bola......
    neviem čo si posiela......v mojom prípade ak to kukli cez rtg...videli, že čo tam je.....tak lepšie späť ako colnica
    arizona Ja som posielala do GB v obalke /doporucene,poistene atd./ instalacne CD. Tiez sa mi po mesiaci vratilo,akoze adresa nenajdena. Pritom adresa na 100% dobra,znama...Nenasli adresata doma, tak bez upozornenia poslali naspat...nuz, anglansky kludik , ne?
    lujza.j mne a to prevetralo za 20e....čo už...

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    sledovane je to podla toho, čo pošleš, mne sa stalo že zásielka (okuliare) šla cez švajc naspäť do austrie a potom na slovensko, a to bolo na obálke aj moje tč. treba za tým ísť a nájsť sa to dá

    Dá sa zistiť kde je moja zásielka, keď som ju poslala II. triedou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.