Zavrieť

Porady

Je možné vystaviť dobropis k faktúre z roku 2013?

Dobry den

prosim o usmernenie, mame zakaznika, ktory skoro rok nereagoval na vyzvy na platbu faktury za tovar. ked sme spisali navrh na vydanie platobneho rozkazu, zrazu povedal ze ju nema a este robil poriadky, co to ma znamenat po roku vymahat fakturu, ktoru on nema. Tvrdil, ze by nemal problem to zaplatit ale kedze to nema v uctovnictve ci by bolo mozne to nejakym sposobom dat do tohto roka 2014. Bolo by riesenim urobit dobropis a nanovo vystavit fakturu? Ako by to bolo s KV? osobne sa mi to nepozdava.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    V žiadnom prípade sa nedajte na toto dotlačiť !! Budete prerábať svoje účto za rok 2013 ? Veď vy ste si to dali predsa do príjmov za rok 2013 !!! Dajte im opis faktúry a nech ju i uhradia..... Inak, nerobíte inventarizáciu záväzkov a pohľadávok ??
    Mňa takto chcel tiež jeden zákazník "dokopať" k takémuto riešeniu...zaslala som im emailom všetky upozornenia na neuhradenú fa, taktiež kópiu /od nich nevrátenej/ inventarizácie pohľadávok /2 roky po sebe!!!/ ...
    Po 2 rokoch fa prijali i uhradili...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jedine poslať opis, nech si on prerába nutné veci v účtovníctve. Samozrejme, mali by ste vedieť doložiť, že ste mu faktúru poslali a takisto aj výzvy na úhradu faktúry.
    Jasné, pre neho je jednoduchšie riešiť to silou. Nepristúpiť na jeho hru, lebo vás bude tlačiť ďalej a ďalej.
    Do budúcnosti odporúčam zaviesť pravidlo - faktúry posielať doporučene, prípadne aj zoskenované mailom. Aby nemohol v žiadnom prípade tvrdiť, že faktúru nemá v účtovníctve. Je to drahšie, ale máte páky. A predídete takýmto typom.

    Je možné vystaviť dobropis k faktúre z roku 2013?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.