Zavrieť

Porady

nulová faktúra po úhrade zmluvy

Dobrý deň,
na základe zmluvy sme uhradili honorár 518/379; 379/221. Nato prišla nulová faktúra, ktorú sme v systéme zapísali ako 321/321 na plnú čiastku. Aby nevznikol predpis dva razy, z účtovníctva som odúčtovala -379/-379. Je tento spôsob správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Zaúčtovanie závisí od toho aký softvér používaš. Tvoje zaúčtovanie je dosť neobvyklé. Úhradu zmluvy by som zaúčtovala 314/221. Faktúru 518/321. Cez interný doklad by som zúčtovala 321/314 aby mi v saldokonte vykazovala danú faktúru ako uhradenú.
    ValikaMa problém je v tom, že ja keď účtujem, ešte neviem, že príde nulová faktúra. My máme ročne takýchto honorárov strašne veľa a na niektoré príde faktúra nulová a na niektoré nie.
    Teraz nám poradili naše auditorky účtovať úhradu 518/379, 379/221 a nulovú faktúru cez vnútorné zúčtovanie.
    Ester plus Čo je "veľa takých faktúr". Dôležité je aký máš softvér, ktorý ti umožní kontrolu zaplatených honorárov a nespárovaných došlých faktúr aby si v tom nemala chaos. Mne sa každá zaplatená záloha zobrazí v saldokonte spolu s došlou faktúrou. Takže je to prehľadné. Neviem ako to funguje v iných softvéroch.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nie je správny. Zaúčtuješ klasicky faktúru a odpočítaš úhradu. Zaplatená úhrada 314/221, odpočet na faktúre 321/314.

    nulová faktúra po úhrade zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.