Zavrieť

Porady

prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov a ELDP

Dobrý deň,
je potrebné vystaviť ELDP zamestnancom, ktorých pracovný pomer v našej firme sa skončil z dôvodu prechodu práv a povinností na iného zamestnávateľa? Došlo k predaju časti podniku, pričom súčasťou prevodu bol aj prevod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov - všetci zamestnanci prešli k tomu druhému zamestnávateľovi bez ukončenia pracovnej zmluvy. Volala som do SP a majú rôznorodé názory na to, či máme poslať ELDP za firmu, ktorá previedla zamestnancov. Firmy nemajú nič spoločné, IČO majú rôzne.
Volala som do SP a tvrdia, že vraj netreba, ELDP vraj musíme vystaviť, len ak by pracovný pomer skončil a on podľa nich neskončil, len sa zmenil zamestnávateľ...Ja som z toho jeleň...
Naposledy upravil romy16 : 03.10.14 at 11:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Pekný deň, v prípade prechodu práv a povinností zamestnávateľa podľa § 27 a nasl. ZP ELDP nevystavuje firma, ktorá previedla zamestnancov, všetky povinnosti prechádzajú na firmu, ktorá zamestnancov prevzala.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romy16 Čiže nový zamestnávateľ vykáže na svojom evidenčnom liste pod svojím IČZ všetky odpracované roky zamestnanca, aj tie, ktoré odpracoval u toho predchádzajúceho?
    Papierniková presne tak ako keby bol pracoval celý čas u neho
    Papierniková Také bolo usmernenie SP, nakoľko aj my sme mali taký prípad
      zbaliť

    prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov a ELDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.