Zavrieť

Porady

Potrebujem mať registrovaný predmet činnosti "tvorbu webu", keď weby len predávam?

Situácia: pracujem s jedným kolegom. Ja mam samostatnú sro, on tiež. On vytvorí web, nahodí na server a spraví všetku IT prácu pre zákazníka. Ja mám na starosti iba predaj a komunikáciu so zákazníkom. Ja fakturujem zákazníkovi plnú sumu (za IT služby+moja provízia) a kolega mi posiela faktúru na tú jeho časť za IT služby. Musím mať v predmete činnosti firmy aj tvorbu webov, ak v podstate vystupujem ako firma, kt. robí weby, alebo nie? Lebo ja ich nerobím, len v podstate „nakúpim a predám“. Prosím, neraďte mi, aby fakturoval zákazníkovi plnú sumu kolega a ja aby som mu fakturoval moje služby, tento model fakturácie takto musí ostať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    WENUSka je offline (nepripojený) WENUSka

    WENUSka
    Ak chceš faktúrovať "IT služby", mal by si ich mať aj v predmete činnosti. V opačnom prípade by si mal faktúrovať len "sprostredkovanie", To by sa ale už klient dozvedel, že ty IT nerobíš, a to, ako som to pochopila z tvojej otázky, je to čo ty nechceš. Preto odporúčam, zaregistruj si aj tento predmet činnosti a si krytý.
    weblight Dakujem za odpoved

    Potrebujem mať registrovaný predmet činnosti "tvorbu webu", keď weby len predávam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.