Zavrieť

Porady

Prijatá faktúra k oprave stroja v jednoduchom účtovníctve

Prišla nám faktúra za opravu stroja. Obsahuje 10 položiek rôzne náhradné diely, čo nám firma na tom stroji vymieňala a 11 položka je práca. Pýtam sa, mám celú faktúru smerovať do Výdavok za služby, alebo je to potrebné rozpisať na Výdavok zásoby - materiál do spotreby a Výdavok za služby v tomto prípade len tá práca. Ako to účtujete vy? Vopred ďakujem každému za odpoveď
Naposledy upravil elmiso : 07.10.14 at 06:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Určite to zaúčtuj ako službu - oprava stroja /511/

    ..no, až teraz som si všimla, že ide o JÚ /teda, Ty si to doplnil po mojej odpovedi/... takže v JÚ to zaúčtuj ako výdavok za službu...
    Naposledy upravil evuš : 07.10.14 at 06:57

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri oprave nie sú spotrebované tvoje zásoby ale zásoby opravárenskej firmy, takže celá faktúra je pre teba službou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elmiso ďakujem, ešte sa opýtam jednu otázku v JÚ. Na prijatej faktúre, kde som kúpil tovar na predaj a je tam aj poštovné. Treba to rozpisovať na Výdavok zásoby a poštovné Výdavok za služby? Doteraz som to tak robil..
    Tweety Nie, poštovné ide do ceny tovaru.
    elmiso Aha, celá faktúra sú potom zásoby? A aj v knihe zásob to je potom nahodené aj s poštovným? My máme Alfu plus, nám vedľajšie náklady nerozpisuje do ceny tovaru, takže keď mám 10 položiek na faktúre a jedno poštovné, musím si to potom sám prerátavať pomerovo ku každej položke. Správne som to pochopil?
    Tweety áno, tak
    elmiso a ešte posledná otázka Vymieňal som pneumatiky na aute, ktorý máme v majetku firmy a na bločiku mám pneumatiky a montáž, demontáž a iné veci s tým spojené. Ako zaúčtujem taký bločik? Minulý rok som to rozpísal na Výdavok zásoby - pneumatky a montáž - Výdavok za služby. Bolo to zle?
      zbaliť

    Prijatá faktúra k oprave stroja v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.