Zavrieť

Porady

Čo sa dá pestovať na neoplotenom pozemku v lese?

Kúpili sme malú chatku na asi 5000 m2 . Je tam starý jabloňový sad, z časti listnatý les a časť len poprerastaná malinčím a náletovými drevinami. Chceme z toho spraviť z časti jedlý les (zasadili sme aroniu, zemolez, goji, muchovník, egreše). Na každé zvlášť sme dali ochranu z pletiva, lebo celý pozemok nieje oplotený a chodia nám tam srnky. A otázka je, dá sa tam niečo pestovať (na tej poprerastanej časti po vykosení a zúrodnení), čo by nám tie srnky nezjedli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    vravis ze chatku ste kupili-tak teda je vasa.nerozumiem,preco si teda neoplotite svoj pozemok.
    srnky zjedia aj travu,nieto este daku dobru urodu :-D
    najprv plot,potom sadit....

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Pestovať sa dá samozrejme čokoľvek. Len je dobre urobiť nejaké tie opatrenia.Je to dobrý nápad venovať trochu času pestovaniu vlastných zdravých potravín. . Stretávam sa s tým poslednou dobou častejšie a to je dobre. Hlavne netreba rúbať staré stromy. Tie robia mikroklímu a treba si ich vážiť, keď na tom mieste už toľko rokov rastú. Tiež náletové dreviny sa dajú preštepiť a využiť na odrody, ktoré tam chcete mať. Vysokokmeň je menej náchylný na poškodenie, ale také tá sivá kúrenárska izolácia je pomerne lacná, treba ju len uchytiť o kmeň
    Zvážte oplotenie, pretože časom k tomu asi i tak pristúpite. Farmárske pletivo okolo 1,5€, predpokladám že ho budete pri danej výmere potrebovať okolo 300 m to je asi 6 kotúčkov, stĺpy si urobíte z náletových nerodiacich drevín, či z lesa, ktorý iba preriedite, alebo kúpite, nie je to zas tak drahé a je to najúčinnejšie... Samozrejme je tu tiež možnosť živého jedlého plota. Ak chcete viac kontaktujte ma trebárs telefonicky a poradím podrobnejšie s drevinami len k tomu budem potrebovať viac podrobností o lokalite...
    Čosi som napísal aj do témy živé ploty, len som to asi zle odoslal, nevadí napíšem znovu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mám oplotený pozemok...moji susedia tiež.
    Ja síce nič (zatiaľ) nemám posadené, ale chystám sa tento týždeň. Špekulujem jak erža, že ako to urobiť s tými sadenicami stromov a kríčkov, aby sa vysoká nedostala k potrave.
    Lebo sused sa pravidelne "modlí", nakoľko mu srnky a či jelene požerú občas niečo z úrody...les je čoby kameňom dohodil.

    Takže v tom lese to bude ešte horšie....a neoplotený pozemok žiadna výhra.

    Čo sa dá pestovať na neoplotenom pozemku v lese?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.