Zavrieť

Porady

čo sa započítava do minimálneho vymeriavacieho základu pre výpočet odvodov do sp?

Ak pracujem na DIČ ako poisťovací agent a v tomto roku som mala aj príjem z dohôd o vykonaní práce / ako člen okrskovej komisie na voľbách/, zarátava sa tento príjem na dohodu do môjho obratu? mám na mysli obrat pre výpočet sociálneho poistenia. /síce je oktober ale už teraz viem, že nebudem mať další obrat do konca roka a s dohodami mi mvz presiahne 4944, avšak bez dohôd by to bolo pár eur menej, tým by som nemusela platiť sp ani další rok.
Ďakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie!!!!!!!
    príjem podľa ZP patrí do § 5 ZDP, ako poisťovací agent, tento príjem patrí do §6 ZDP a iba tento sa posudzuje pre povinnosti platiť / neplatiť príspevky do SP...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvega tak to je super. ďakujem za bleskovú odpoveď. už len taká otázočka. podľa ZP, §5 ZDP - tieto skratky mi vôbec nič nehovoria :-)
    Mila123 ZP je zákonník práce, zákon č. 311/2001 .z. v pl. znení
    ZDP je zákon o dani z príjmov, č. 595/2003 Z.Z. v platnom znení
    vvega perfektné. ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    čo sa započítava do minimálneho vymeriavacieho základu pre výpočet odvodov do sp?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.