Zavrieť

Porady

Ako vyrobit dym v domacnosti?

Ahojte,

V nasom byte v bytovom jadre nam prefukuje odvertavacia sachta. Kedze je tam stiesneny priestor, potrebujem nejak zistit, v ktorom mieste je netesnost. V stupacke je aj plynove potrubie. Napadlo ma, ze vyrobim nejak dym (ako napr. zo sviecky), a podla toho by som hadam identifikoval to miesto.

Mate nejaky napad, ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zober klasickú celuloidovú pingpongovú loptičku, rozpuč ju, aby bola ako placka. Tú placku zabal dobre do alobalu, kúsok na kraji odkry nechtom. Ten zapáľ a plameň hneď sfúkni. Je to malá domáca dynovnica, dymí asi minútu a hodne viac, ako vonné tyčinky.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    sosak, vlado 33, arizona, taiko, Ing. Ľubomír Janoška, Dav
    6
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška To si mi pripomenul, na čo si už nikto nepamätá - figúrky pofajčujúce celuloidové tyčinky aj s fascinujúcim bafaním.
    Chobot Tiež si ich pamätám - mal som takého ježka. Cigarety som mu vyrábal z celuloidového pravítka.Tenké odrezky zabalené v prieklepovom papieri.
    sosak Ja som ako dieťa zabalil celuloidové pravítko do novín, zapálil a hneď sfúkol plameň a dym sa dal krájať.
    misoft - školské dymovnice.....
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Voňavé dymiace tyčinky - vyskúšané, odporúčané.
    Letko Toto vyzera byt najlepsi sposob. No co s tym plynovym potrubim? Ved aj ta dymiaca tycinka je prakticky otvoreny ohen.
    sosak Niet dymu bez ohňa.

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Do kovovej misky zelenú čerstvú trávu, alebo čerstvé zelené listy zo stromu , to zvykne dymiť. S tým sme aj v záhrade odháňali komáre. Napr. čerstvou zemiakovou vňaťou pri vykopávaní zemiakov. Alebo dymák na včely, tam sa dáva práchnivé drevo.
    misoft Nepraktické - potrebuje to v byte.
    misoft Nerealizovateľné - potrebuje s tým manévrovať v uzavretom priestore pri plynovom potrubí v šachte.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Kde predávajú vodné fajky zvyčajne možno kúpiť aj uhlíky do nich ( alebo obyčajné drevené uhlie) toto dať na misku zapáliť a keď sú žeravé a nasypať kadidlo ( dá sa kúpiť v obchodoch pre veriacih/ kňazov, SSV) a máš to aj s vysvätením.
    misoft Vtipné - bude hľadať netesnosti a zároveň si aj zahulí.....

    Ako vyrobit dym v domacnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.