Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku pri uprave uvazku

Dobry den, viete mi prosim poradit aky narok ma zamestnanec na dovolenku ak ma skrateny uvazok? povodne pracoval 4dni v tyzdni po 8 hodin a teraz zacne 5 dni v tyzdni po 6 hodin....ako mu mam ratat dovolenku?
veronikasad Doplň vek a dátum zmeny prac.zmluvy. Kolko dní dovolenky v roku 2014 vyčerpal ?
ivka70 Nečerpala nič, kedže ma ešte 5 dni dovolenky z minulého roka, ktorú sa chystá čerpať v novembri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na D je v týždňoch a to 4( do 33rokov veku) alebo 5. Takže ak odpracuje aspoň 60 dní v roku, vznikne nárok na D za KR alebo jej PČ.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenku mu pocitas podla uvazku, ktory ma.
    Pri praci 5 dni v tyzdni ma narok na 4/5 tyzdnov = 20/25 dni dovolenky rocne, 1 den dovolenky je 6 hodin.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 to znamena, ze bude mat rovnaky pocet dovolenky ako by mala aj normalne, ale nie v trvani 8 hodin, ale v trvani 6 hodin? ale nie je v nevyhode, ked ma nevycerpanych 5 dni z minuleho roka ? ako jej ich budem preplacat v novembri, ako nahradu za 6 hodin alebo nahradu za 8 hodin?
    ivka70 Mali ste jej dat vycerpat dovolenku pred zmenou.
    Dovolenku budes platit 6 hodinami.
    Tweety súhlasím
      zbaliť

    Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

    samouk, účtovníčka Carsgirl
    Prosim o radu k danej teme:
    1.zamestnanec (vek 56), od 4.2 do 16.10.pracoval na DoPC po 2 hod denne, pocas sviatku ani vikendy nepracoval - nebola to dovolenka, ale nebola mu pridelena praca, od 17.10. zacal pracovat na TPP, zmluva bez skusobnej doby, aky ma narok na dovolenku? (do konca roka to nie je 60 dni)
    2.zamestnanec (vek 29), praca to iste ako 1.zamestnanec

    ako ratat?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Nárok vznikne počítaš až z PP od 17.10.. Za každých odpracovaných 21 dní je nárok na 1/12 z ročného nároku, teda z 25 dní Len tak narýchlo( ale ty spočítaj odpracované dni presne) je to vo výške 2/12. u druhého rovnako 2/12 ale z 20 dní.
    Carsgirl Bez ohladu na vek? odkial tych 25 dni?
    Tweety prečo si myslíš, že som nezohľadnila vek? Pozrela si si od §100 ZP?
    veronikasad 4 kal.týždne ročne ak zamestnanec nedosiahol vek 33 rokov
    5 kal.týždňov u zamestnanca staršieho ako 33 rokov.

    Pomernú časť počítaš z ročného nároku
    avalik otazky sa nezadavaju do odpovede - na to sluzia suvisiace otazky, dole na stranke mas navod
    Carsgirl Dakujem za upozornenie avalik, prepacte
      zbaliť

    Narok na dovolenku pri uprave uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.