Zavrieť

Porady

Por napadnutý minerkou porovou.

Môžem dať por napadnutý mínerkou do kompostu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    K minerke porovej - ochrane voci nej zakrytim netkanou textiliou.

    Ochrana
    "Pri zbere sa kukly uvolnuju do pody kde prezimuju. To zanamena ze pozberany napadnuty por nesmiete dat do kompostu a plochu kde rastol treba hlboko prerylovat, aby sa kukly dostali tam skade uz nevyjdu.
    To zaroven znamena ze sa nesmie cibulova zelenina pestovat na tej istej ploche aspon 4 roky.
    Ochrana netkanou textiliou koli dvom generaciam naletu ako aj dost dlhou dobou naletu vyzaduje prakticky sustavne kryt. Pri zisteni poskodenia larvami je uz neucinne. Zakrytie musi byt uplne a na celej ploche."
    Naposledy upravil maped : 13.10.14 at 20:32

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja som robila tento rok experiment-sadila som por pod ovocne sromky,aby por ochranoval stromky pred skodcami,a musim povedat ze poru to ronako prospelo,je obrovsky a vitalny.mam len par korenov,sadila som ho prvy raz.je super a bez postreku,prakticky bez akejkolvek roboty :-D
    ela77 No ja som si tento rok dala veľmi záležať na pestovaní póru, dôsledne som prihŕňala aj zeminu k nemu, je nádherný, vybielená časť je dostatočne veľká-20 aj viac cm, no pravdepodobne skončí tak ako tu radí ""maped"", pretože som včera potrebovala pórek a na moje nemilé prekvapenie po vykopaní bol nádherný hrubý , zvonku nepoškodený, ale žiaľ pri dôkladnejšom očisťovaní ho sa pod asi treťou listovou vrstvou objavili narobené kanáliky a aj samotný škodca. Skúšala som ďalší vykopať a to isté samozrejme. Takže tých asi 20 či viac porov pôjde na spálenie a ja budem zase musieť kupovať v HM. No keď to tak čítam, tak ho asi idem hneď aj ostatný vykopať a nebudem už riskovať. Tešila som sa ako ho nechám aj v zime vonku a budem dolovať zo zamrznutej pôdy čerstvý. Takže """osky""" skús si ho skontrolovať, či je ozaj aj vo vnútri v poriadku, aby si sa zbytočne nevytešovala ako ja.

    Por napadnutý minerkou porovou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.