Zavrieť

Porady

Ubytovanie v súkromí a vírivka - vzťahuje sa na to vyhláška č. 238/2011?

Mám rodinný dom kde ako živnostník poskytujem ubytovanie v súkromí. Plánujeme kúpiť vonkajšiu vírivku ktorú by mohli používať aj hostia. Už som chcel poslať objednávku keď som si všimol že komerčné vírivky a bazény musia mať podľa platnej vyhlášky č. 238/2011 Sb. v úrovni hladiny zriadený prelivový žľab, ktorý musí byť upravený a dimenzovaný tak, aby sa voda nevracala späť do žľabu.
Komerčné vírivky ale stoja šialené peniaze a teraz neviem ako ďalej. Keby bola vírivka dostupná hosťom - maximálne 8 hostí za týždeň, tak už sa to berie ako komerčná vírivka? Dá sa to vyriešiť informačnou tabuľkou že vírivku môžu používať len na vlastnú zodpovednosť? Poraďte prosím, nič bližšie som o tom zatiaľ nenašiel..

Ďakujem pekne!
Nikolas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sunspa je offline (nepripojený) Sunspa

    Sunspa
    Dobry den,
    exterierove virivky bez prepadu mame nainstalovane vo viacerych sukromnych apartmanoch.
    Ak mate virivku ako sucast vybavenia apartmanu alebo ju ponukate v cene pobytu,tak virivka nesplna predpoklad komercneho vyuzitia.
    Aspon taketo poznatky mam od zakaznikov.
    Pavol Matlovic
    Www.sunspa.sk

    Ubytovanie v súkromí a vírivka - vzťahuje sa na to vyhláška č. 238/2011?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.