Zavrieť

Porady

Oplatí sa mi založit špecializovanú špedičnú firmu ?

Zdravím, poslednou dobou silne premýšlam nad založením špecializovanej špedičnej firmy, ktorá by napríklad prepravovala len na určitej trase dokola. Napríklad, teraz s 3,5 t dodávkou dokola jazdím BA - KE a následne KE-BA, pričom účtujem celú dodavku len 100 Eur za každý jeden smer.

Kedže to mam viac-menej standardizovane, mám nižšie náklady a tým aj davam relatívne nízke ceny, a preto prichádzajú vela objednávok, a nestíham ich.
Teraz dost váham, či nakúpit dalšie dodávky na leasing , kedže je to dost riskantná záležitost a vyžaduje to dlhodobé plánovanie.

Myslíte, že takýto biznis model može dlhodobo vydržat?

Premyslal som ešte, že by som s dalšími prepravcami spolupracoval, ale neviem či to bude fungovat. Je podla vás 100 Eur za taku cestu vela či málo?

Dakujem za každú odpoved a nápad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    špedičná činnosť je viazaná činnosť. Ostatné posúvam... Prepočítať si to všetko musíš sám...

    tomas9999 je offline (nepripojený) tomas9999

    tomas9999
    Ti jazdíš BA-KE celú dodávku do 3,5t 4-5 europaliet/jeden zákazník/ len za 100 euro. ????
    Buď si blázon alebo neviem ...
    Zarábaš vôbec?????

    Oplatí sa mi založit špecializovanú špedičnú firmu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.