Zavrieť

Porady

daňový bonus

Pekný deň,
prosím o radu či si zamestnávateľ môže od DÚ vyžiadať dańový bunus "vyplatený" z vlastných prostriedkov ak mzdy v skutočnosti nevyplatil. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Na žiadosti sa uvádza dátum vyplatenia sumy daňového bonusu, tak aký dátum by ste tam uviedli? Podľa môjho názoru, v prípade, že daňový bonus vyplatený nebol, keďže nie sú vyplatené ani mzdy, žiadosť na daňový úrad predložiť nemôžete. Urobíte tak následne po tom, čo budú mzdy a daňový bonus vyplatené.

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    mám nasledovný problém: zamestnankyňa je čerstvo rozvedená, jediná dcéra bola zverená do opatery jej.môže si (zrejme áno) žiadať daňový bonus ak si ho dotreraz uplatňoval manžel? a odkedy si na to môže nárokovať?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    leka
    mám nasledovný problém: zamestnankyňa je čerstvo rozvedená, jediná dcéra bola zverená do opatery jej.môže si (zrejme áno) žiadať daňový bonus ak si ho dotreraz uplatňoval manžel? a odkedy si na to môže nárokovať?
    Odkedy to podpíše vo vyhlásení. Ja som sa telefonicky dohodla so mzdárkou jej býv. manžela a poslala mi ešte aj papier, kedy mu prestala vyplácať, aby sme nevyplácali obidve. Nie je to povinnosť, ale aspoň nie sú neskôr nepríjemnosti. Je dosť možné, že naďalej žijú v spol. domácnosti a manžel by si bonus tiež mohol uplatňovať. Ak sa bývalí manželia nevedia dohodnúť, vypláca sa bonus v poradí: matka, otec ...

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta
    Ahojte! Mám malý problém: Ako zaúčtujem v JU vyplatenie daňového bonusu z DU . Jedná sa o SZČO .
    Naposledy upravil popleta : 20.05.06 at 10:51

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta

    Ja nemám na mysli zamestnanca, ale samostatného živnostníka. Jemu to tiež zaúčtovať ako mzdu / s mínusom/ ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    popleta
    Ja nemám na mysli zamestnanca, ale samostatného živnostníka. Jemu to tiež zaúčtovať ako mzdu / s mínusom/ ?
    odpovedala som ti tu: (skáčeš vo dvoch témach naraz):
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=245161&postcount=10

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.