Zavrieť

Porady

Preco je v realite dan 99% ?

otazka:


adam zarobi 1000eur, zdani to, zostane mu 700eur
kupi od brana za 700eur sluzbu, ten brano odvedie dan z hrubeho zisku 700eur a zostane mu 500eur
cecil poskutne dalsiu sluzbu branovi, za 500eur, on odvedie dan, zostane mu 350eur
ten si kupi sluzby od dusana, ten z 350 co prijme odvedie a zsotane mu 250
za to si kupi smartphone a odvedie 50eur dph statu, z 200eur co ziska firma odvedie dalsie dane, aj distrubutor atd
to znamena, ze z povodnych 1000eur zostalo realne v obehu dost malo, resp. islo na stat takmer vsetko, 90% a viac (casom by to bolo 99%)

ako je to mozne ?
Naposledy upravil Chesapo : 17.10.14 at 07:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    No v podstate je tvoj výpočet logický nezmysel. Pretože zarábam preto aby som mohol platiť. Takže ak neodložím ani 1 Euro, tak som podľa tvojej logiky pracoval úplne zadarmo, lebo som všetko minul.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A to si vedel, že deň daňovej slobody v roku 2014 bol 3. júna? Teda od 1.1.2004 do 2.6.2014 si pracoval zadarmo. Ako je teda možné, že si poberal mzdu?
    Ing. Ľubomír Janoška
    Chesapo
    otazka:


    adam zarobi 1000eur, zdani to, zostane mu 700eur
    kupi od brana za 700eur sluzbu, ten brano odvedie dan z hrubeho zisku 700eur a zostane mu 500eur
    cecil poskutne dalsiu sluzbu branovi, za 500eur, on odvedie dan, zostane mu 350eur
    ten si kupi sluzby od dusana, ten z 350 co prijme odvedie a zsotane mu 250
    za to si kupi smartphone a odvedie 50eur dph statu, z 200eur co ziska firma odvedie dalsie dane, aj distrubutor atd
    to znamena, ze z povodnych 1000eur zostalo realne v obehu dost malo, resp. islo na stat takmer vsetko, 90% a viac (casom by to bolo 99%)

    ako je to mozne ?
    A v čom potrebujete poradiť?

    Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

    Chesapo
    V tom ze ako je mozne, ze z danenych penazi dalsi ludia este musia danit, cize stat by teoreticky skrachoval, keby nikto nic nerobi, je to dan z obratu, neskutocne velke mnozstvo penazi ide na jeho chod no a pritom stale je to vacsia a vacsia bieda.

    pytam sa, kam tieto peniaze idu a preco ako podla toho modelove prikladu ide na dane a odvody 90% z tej prvej tisicky?

    preco musi druhy clovek danit, ak uz zdanil prvy ? nie je to mnohonasobne (nekoencne) zdanenie ?
    dubacik No, ja by som len chcel vidiet toho prveho v poradi, kto by mal podla tejto logiky platit dane. Ja osobne by som sa hlasil ako posledny.

    Preco je v realite dan 99% ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.