Zavrieť

Porady

Posunuty zvuk voci obrazu

Mam TV LG 42LB700 a cez USB pripojeny externy 500GB HDD na ktory nahravam filmy z TV ked nie som doma. Vsetko je OK ale len do casu ked pocas pozerania nahrateho filmu chcem preskocit do predu...vacsinou reklamu, tak sa mi posunie zvuk voci obrazu asi o 2-3 sekundy. V com je problem? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nenačíta správne časový index. Skús po pretočení na chvíľu dať Pause, je potom možné, že načíta časový index a zvuk bude synchronizovaný.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    teryen26 dakujem za radu no pauza po preskoceni nepomohla.
    misoft Trochu divné. Používal som Panasonic s HDD a po "preskočení" synchronizácia bola OK. Ak náhodou však nebola, stačila pauza a odpauzovanie po cca 10 sek. a bolo to OK.
    Ja som si síce na HDD v DVD rekordéri reklamy vystrihoval (dá sa to na polsnímok) pri filmoch a synchronizácia bola v poriadku. Ty však nahrávaš na ext. HDD z telky, takže v menu telky by malo byť i posunutie zvuku voči obrazu.
    teryen26 No ja mam tiez Panasonic DVD recorder s HDD a tam nemam ziadny problem no ten je analogovy a kedze telka ide digi tak nahravam cez USB na externy HDD a tam je problem. Nepomaha ani pauza ani ked po preskoceni dam pretocenie spat. Ked pustim nahravku cez program v ktorom sa to aj planuje t. j. zive vysielanie/nahravky zvuk sa po preskoceni posunie. Ale ked opustim TV vysielanie a dam funkciu Pripojenia a vyberiem ext. HDD tam to je OK. Ide o to ze je to zlozitejsie a neprakticke no aspon sa to da pozerat. Nechapem preco to v jednom pripade ide a v druhom ( ktory je na to prisposobeny) nejde.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Skús po rýchloposunutí dopredu cez reklamu, posunúť malou rýchlosťou späť, stačí niekoľko sekúnd. Obraz by sa mal zosynchronizovať zo zvukom. Takto som riešil na inom zariadení.

    Posunuty zvuk voci obrazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.