Zavrieť

Porady

Export kozmetiky do USA do skladu Amazon - FBA (fulfilled by amazon)

Dobrý deň,

založil som si na Amazon seller konto. (yeey me)
Chcem tam predavat vyrobky na vlasy.
Prvu vec ktoru som musel urobit je zaslat amazonu potrebne doklady ohladom vyrobku a faktur pretoze "beauty" category je obmedzena / restricted a teda nemozno v nej zacat hned predavat.
Nastastie sa mi to podarilo a po 3 dnoch som dostal od Amazonu spravu ze mozem zacat predavat.
Nahodil som teda svoj vyrobok na Amazon a vybral si sposob predaja FBA (Fulfilled by Amazon) co funguje tak ze ja svoje skladove zasoby zaslem do skladu Amazonu v USA a v pripade objednavky Amazon vsetko zabali a zasle zakaznikom. Skvely sposob.

Co potrebujem teraz je teda dostat svoj tovar do skladu v USA :

1. Tento tovar ktory tam zaslem musim v USA preclit, to som sa docital. Otazka je ako to co najlahsie a najjednoduchsie urobit ?

2. Musim tento tovar exportne preclit aj na Slovensku ?

3. Vyska postovneho - kedze ide o v celku velke balenia vyrobkov 1 kus = 1 kg , potrebujem co najlacnejsie postovne. Vychadza mi to ze najlacnejsie by to bolo Slovenskou Postou 35€ za 5kg.
Najlacnejsi fedex alebo UPS vyjde za 5kg asi 80€. Otazkou je vsak stale preclenie.
Ako sa da vybavit preclenie ked budem balik posielat klasickou postou ?
Ake doklady potrebujem ? Ako bude somnou americky colny urad komunikovat ?


Vopred dakujem za vsetky presne a relevantne infomracie.

Pokial ma niekto firmu ktora tieto veci zabezpecuje - postovne do usa + preclenie
samozrjeme som za tieto informacie a sluzby pripraveny aj zaplatit.

Vela zdaru

Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aVennGeer je offline (nepripojený) aVennGeer

    aVennGeer
    Slovenskou poštou by som to určite neriešil i keď sú najlacnejší. Pozri teahousetransport.com. Čo sa preclievania týka, je to dosť komplikované, nakoľko tovar nepredávaš amazonu a taktiež v USA nemáš firmu. V tomto by som sa obrátil na DHL, majú šikovných colných deklarantov. Žiadne exportne preklenie nie je potrebné, možno ti to len skontrolujú, či tam nie je nieco nepovolené.

    Export kozmetiky do USA do skladu Amazon - FBA (fulfilled by amazon)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.