Zavrieť

Porady

Vrátenie dane

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či mám nárok na vrátenie dane, ak mám dohodu o vykonaní práce. Ak áno, tak aký postup by som mal dodržať.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Máš nárok. Musíš podať daňové priznanie, alebo požiadať zamestnávateľa o ročné vyúčtovanie.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Neviem, kedy si mal ten príjem, tak neviem bližšie pomôcť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Frukotka
    Takže je to za marec a tento april 2006... príjem okolo 12000,-
    AKý je mesačný príjem na dohodu?, pretože aj preddavky na daň platíme mesačne.Mesačná nezdaniteľná časť na daňovníka je 7568.-, ak Tvoja výška odmeny nedosahuje uvedenú sumu,alebo sa jej rovná, daň neplatíš. Ročne zaplatené preddavky na daň sa môžu vrátiť po uplynutí účtovného obdobia, po podaní DP, alebo RZD.
    Naposledy upravil Tweety : 25.04.06 at 10:05

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Daň sa Ti vráti, ale až po skončení kalendárneho roka - buď na základe ročného zúčtovania alebo podaného daňového priznania. Skôr sa to nedá. Do budúcnosti - máš aj možnosť podpísať zamestnávateľovi vyhlásenie k zdaneniu. V tom prípade by sa Ti nezdaňovala celá čiastka 12.000,- , ale len časť vo výške 4432,- Sk. To je rozdiel 12000-7568 /čo je mesačne nezdaniteľná suma na daňovníka/. Samozrejme, ak to bolo vyplatené jednorázovo za oba mesiace vykonávania prác.
    Ak by ten príjem bol rozložený v dvoch mesiacoch, tak bola možnosť pri podpísanom vyhlásení, aby sa z toho neplatili preddavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.