Zavrieť

Porady

účtovanie webstránky - väčšia suma

Poprosím o poradenie:
klient si chce dať spraviť webstránku, ktorá by mala byť v cenovom rozmedzí 1500 - 2000 €.
Ako postupovať, by nevznikli následne zbytočné komplikácie v účtovaní? Rozdelenie sumy fa na 2 časti a pod.? Aby nevznikla situácia odpisovania investície, čomu by sa chcel vyhnúť.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Nehmnotný majetok má limit ocenenia až 2.400 eur.

    Rozdelenie na dve faktúry nemá zmysel, nakoľko o majetku sa má účtovať aj so všetkými súvisiacimi nákladmi - a teda obstarávaciu cenu majetku môže tvoriť aj viac ako jedna faktúra.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem pekne. Môžeš mi to prosím vysvetliť bližšie ako mám postupovať? Celkom som nepochopila.
    zlatica76 Len toľko - obstarávaciu cenu majetku (hmotného, nehmotného) môžeš "poskladať" z viacerých faktúr - t.j. ťažko ti pomôže vystavenie dvoch faktúr, keď bude zrejmé, že sa týkajú jednej webstránky.

    Ale platí prvá veta - pokiaľ je to menej 2.400 eur, tak sa to stále môže brať ako drobný nehmotný majetok a teda ho dáš do nákladov hned v tomto roku sa nezaoberáš sa odpismi.

    Okrem toho, pri takýchto dielach zvykne byť nejaká časť venovaná servisu stránky. Predsa len, aj o webovú stránku sa treba starať, aktualizovať a tak. Čiže časť, ktorá sa týka takého servisu by som maximálne časovo rozlíšila, ale nedávala do ceny majetku.
    Tweety Súhlasím.
    maped ďakujem.
    maped Prosím Vás, dostala som pred časom odpoveď k danej téme za ktorú veľmi ďakujem a teraz som dostala opäť od iného klienta fa za web-stránku, ktorá presahuje 2400€ je vo výške 3000€. Uvažovala som, či aj táto suma by sa nedala brať ako služba na účet 518 AE? Teda bez odpisovania NM. Ďakujem!
    Tweety nie, je to NHM
    maped Ďakujem.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže soft je len v takejto výške, budeš to účtovať ako o službách( viď poustupy účtovania, teda na 518 AE. Rozdeliť chceš prečo na dve faktúry? AKý to má význam ak ide o jednu stránku?
    maped Tweety, čiže ak bude stránka stáť 2000€ môžem normálne účtovať na 518 AE bez odpisovania? Ďakujem!
    Tweety áno

    účtovanie webstránky - väčšia suma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.