Zavrieť

Porady

Nájomné platené vopred na základe zmluvy a rozúčtovanie

Dobrý deň,
prosím o radu. Nájomné zaplatené v 09/14 za obdobie 10/14-01/15 na základe zmluvy. Následne v 09/14 prijatý DD na účely DPH. Ako zaúčtovať tento prípad? Zatiaľ som účtovala len na základe prijatých faktúr, účtovanie na základe zmlúv som nerobila. Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil MOLAB : 21.10.14 at 05:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Čo je uvedené na DD (predpokladám, že ide o daňový doklad)? Ide o daňový doklad k prijatej platbe? Ako sú definované platobné podmienky v zmluve? Je povedané, že platba v 9/14 je považovaná za zálohu? Dostaneš niekedy tzv. ostrú faktúru?

    V podstate by som aj zmluvu účtovala ako faktúru, pokiaľ obsahuje všetky náležitosti daňového dokladu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MOLAB Ano, DD je daňový doklad k prijatej platbe. V zmluve je definované, že nájomné bude zaplatené jednorázovo a vopred do 30.09.2014, čo aj bolo. Veď práve neviem, či dostanem vyúčtovaciu faktúru, alebo nie. A samozrejme kvôli tomu, že je to prelom roka, potrebujem dostať sumu prislúchajúcu tomuto roku do nákladov. Preto neviem, či mám rozúčtovanie (a ako) urobiť na základe zmluvy napr. cez ID, alebo ?? Práve preto potrebujem pomoc. Ďakujem za ochotu.
    Gabi03 cez ID (podklad zmluva) 518,381/379... platba 379/221... ak nebudú vyúčtovacie faktúry a v 2015: 518/381
    MOLAB Gabi03 ďakujem, myslela som na tento spôsob, akurát neviem, či nebude vyúčtovacia faktúra po ukončení dodania v roku 2015, keďže dodanie sa ukončuje 31.01.2015. Teraz by som urobila ID ako si napísala, akurát namiesto 221 použijem 314, pretože to mám na poskytnutých zálohách, ale čo ak príde v 02/15 vyúčtovačka? Čo urobím s ňou? Alebo ju už do účta nezahrniem? Ďakujem za radu a ochotu.
    Gabi03 v prvom rade si pozri zmluvu, ci tam mas spominane nieco o vyuctovacej fakture
    MOLAB veď práve v zmluve nie je uvedené ohľadom faktúr nič, ako som písala vyššie, je tam definované, že nájomné bude zaplatené jednorázovo a vopred do 30.09.2014, čo aj bolo, preto bol vystavený DD k prijatej platbe na účely DPH.
    Gabi03 no keď sa už nedovoláš druhej strane, tak by som to riešila cez ID
    MOLAB ďakujem, skúsim sa teda ešte s nimi spojiť a zistiť to. Podľa toho zaúčtujem. ďakujem
      zbaliť

    Nájomné platené vopred na základe zmluvy a rozúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.