Zavrieť

Porady

Predaj podielu s. r. o.

Chcel som sa opýtať či mi niekto nevie poradiť ako vypočítať alebo nejako poradiť nejaký kľúč na výpočet obchodného podielu ktorý chcem predať.
V spoločnosti sme traja spoločníci. Ak by niekto vedel poradiť dám bližšie informácie. Ďakujem
M K Jeden z moznych vzorcov vypoctu...cena obchodneho podielu (OP) = OP/100 x (X-nasobok EBITDA spolocnosti).

x-nasobok EBITDA – zavisi od dohody, od predmetu podnikania spolocnosti...pohybuje vacsinou v rozmedzi od 3 do 10 nasobku EBITDA, ale v niektorych pripadoch (zriedkavejsie) vyskytuju sa aj vyssie nasobky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ekonoom.sk je offline (nepripojený) Ekonoom.sk

    Som konateľom a spolumajiteľom spoločnosti Ekonoom.sk s.r.o., pravidelne publikujem odborné články. Majitelom významných účtovných certifikátov a venuje sa najmä problematike daní a odvodov. ...viac Ekonoom.sk
    Ohodnotiť podiel vo firme nie je jednoduché. Samozrejme záleží to od činnosti firmy a Vašej náplne práce. Ja by som postupoval logicky, a to jedna časť vo firme je hmotná, ktorú ste do firmy vložili buď vo forme majetku alebo financií a tú viete celkom presne peňažne vyhodnotiť a druhá časť je nehmotná - Vaše know how vložené do firmy, skúsenosti, získaní zákazníci. Túto časť je ťažké finančne ohodnotiť. Najprv by som odhadom stanovil svoju cenu a následne by som to prekonzultoval medzi spoločníkmi.

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    MÁTE VIAC MOŽNOSTÍ - 1) Ak ide iba o obchodný podiel spoločnosti, ktorá nemá majetok - tak základné imanie určuje podiel vkladu spoločníka, ktorý che spoločnosť predať. 2) nechať si vypracovať znalecký posudok na obchodný podiel- a zvyšoknehmotný majetok odhadnúť - zarátať aj klientov, a potencionálnych klientov.

    Predaj podielu s. r. o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.