Zavrieť

Porady

Zmena hrubej mzdy(fixnej)-realne?

Prosím Vás,
keď mám na zmluve fix môže sa meniť hrubá mzda po čerpaní dovolenky? Ak áno, prečo?
A ako sa počítajú sviatky keď počas štátnych sviatkov nepracujeme? Sú preplácané naviac?
ďakujeeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze sa menit, pretoze priemer na dovolenku moze byt mierne iny podla poctu odpracovanych hodin v predchadzajucom stvrtroku, pripadne ak bola vyplatena nejaka odmena navyse a pod.

    K tym sviatkom musis doplnit, ci ide o pravidelne alebo nepravidlene rozlozenie pracovneho casu a ci si v ten sviatok mala pracovat, lebo ti tak pripadla zmena a nepracovala si, lebo sviatok alebo nemala pracovat, lebo ti na ten den nepripadla zmena a ani si nepracovala
    Naposledy upravil ivka70 : 21.10.14 at 17:27
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    m_mia Ešte som tam nepracovala štvrťrok a nijaká odmena vyplatená nebola... Ako si teda dokážem overiť, že mi z hrubej mzdy stiahli správnu čiastku?

    Sviatok som robiť nemala nakoľko sviatky je prevádzka zatvorená. Mám 8hodinovú pravidelnú pracovnú dobu od pondelka do piatku.
    ivka70 Nepochopila si: sviatok pripadol na tvoj pracovný deň, kedy by si pracovala, ale mala si voľno kvôli sviatku?
    Ak áno, tvoj sviatok je zaplatený v mesačnej mzde, zan nič navyše nedostaneš.

    Ak si predchádzajúci štvrťrok nepracovala, vypočítali ti pravdepodobný priemerný zárobok, ktorý sa moze líšiť trochu oproti fixnej mesačnej mzde.
    ivka70 A overiť si to? Buď sem zadáš konkrétne údaje o mesiaci, výške mzdy a hrubej mzde a prerábame to alebo požiadas nejakú známu mzdárka o výpočet alebo skončíš za mzdárkou v práci a požiadas ju o vysvetlenie výpočtu.
    ivka70 Inak mas na mysli mesiac september? A tvoj PP uz trval 1.9.?
    m_mia Myslim za september..fix je 600euro v hrubom..zmluva od 1.8.2014.. čerpala som deň dovolenky a boli 2sviatky..moja hruba mzda 593,64€ cista mzda476,66€
    je to správne?
    ivka70 Vyzerá, ze nie, naozaj tam chyba cca. 6,50 EUR v hrubom.
    Výpočet by mal byt 600/22*21 + 600/21,74
    Treba ísť za mzdárkou a reklamovať.
    m_mia Ďakujem Ti krásne!
      zbaliť

    Zmena hrubej mzdy(fixnej)-realne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.