Zavrieť

Porady

Ukončenie vyhlásenia o nezdaňovaní príjmov

Ahojte, neviem či sa pýtam v správnej sekcií ale rada by som vedela čo mám urobiť. Brigádujem v jednej firme už dva roky a mám tam podpísané aj vyhlásenie o nezdaňovaní príjmu ( do tých 155 eur). Teraz som si našla novú prácu, tiež brigádu, oveľa viac sa mi oplatí mať to podpísané tam a aj som to podpísala s dátumom 1.11.2014. V starej robote však musím ostať pretože nemajú náhradu. Viete mi prosím pomôcť ako to funguje keď chcem v starej práci ukončiť podpísanie k 30.10.2014? dúfam, že ostatné dni v októbri sa mi z starej robote nebudú zdaňovať, a zdania mi až tie po 30. októbri.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemýliš si náhodou odvodovú výnimku v SP s uplatnením nezdanitelnej časti základu dane ?
Kiki Zebrová Neviem s čím si to pletiem vôbec sa do týchto vecí nerozumiem a preto tu hľadám pomoc. Proste tam ide o to že do 155 eur mi to nebudú zdaňovať. Existuje nejaké tlačivo čo vyplním a donesiem do starej práce aby sa nestalo to že to bude naraz podpísané aj tam aj tam keďže sa to nesmie?
veronikasad Do 155€ ti nebudú zdaňovať (to by si musela mať podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov), ale ako študent, ktorý má uzatvorenú Dohodu o brigádnickej práci študenta, z nej nebudeš platiť odvody do sociálnej poisťovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    O z n á m e n i e
    k dohode o brigádnickej práci študentov



    Zamestnanec
    Priezvisko: Meno: Titul:
    Rodné číslo:
    Adresa trvalého pobytu:

    Určené zamestnávateľovi:

    Názov:
    Trvalý pobyt (v prípade zamestnávateľa, ktorý je fyzická osoba):
    Sídlo (v prípade zamestnávateľa, ktorý je právnická osoba):

    Oznamujem Vám, že pre dohodu o brigádnickej práci študentov, ktorú som s Vami uzatvoril(a) dňa ..................................,

    ZRUŠUJEM

    svoj súhlas s uplatnením výnimky z dôchodkového poistenia zamestnanca dňom 31.10.2014.


    Dňa: .............................

    ................................................
    vlastnoručný podpis



    no ja by som zamestnávateľovi doručila čosi také a dala by som si podpísať prevzatie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odvodovú výnimku môžeš mať podpísanú len u jedného zamestnávatela, preto do 31.10.2014 je potrebné u súčasného zamestnávatela ju zrušiť. Stačí jednoduché oznámenie, ako ti vzor priložila Xanti.
    Ak máš u prvého zamestnávatela podpísané aj Vyhlásenie o zdaňovaní príjmov (neplatíš z príjmu daň) a chceš ho zrušiť, choď za mzdárkou a vo Vyhlásení podpíš zmenu = ukončenie. Potom si ju od 1.11. tiež môžeš uplatniť u nového zamestnávatela Tiež nie je možné aby bola podpísaná u oboch zamestnávatelov.

    Ukončenie vyhlásenia o nezdaňovaní príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.