Zavrieť

Porady

doktorandské školené z firemného účtu

V prípade, ak by som si MOJE doktorandské školné za externé štúdium (som majiteľ aj konateľ v s.r.o.) zaplatil z vlastného firemného účtu, ponížilo by to môj základ dane? Je to možné? Štúdium sa vzťahuje na to, čo vykonávam ako podnikateľskú činnosť.
3 komentárov     zbaliť
avalik určite by ne-"ponížilo", ... "Sloveso ponížiť má význam potupiť, pokoriť, pohaniť, napr. ponížiť oponenta v diskusii, a význam urobiť menej významným, ktorý poznáme aj z biblického zvratu kto sa povyšuje, bude ponížený. Nie je správne, ak sa sloveso ponížiť spája so slovami vyjadrujúcimi kvantitu, ako sme sa s tým nedávno stretli vo vyjadrení treba ponížiť množstvo odpadu. V takom prípade treba použiť sloveso znížiť, ktoré má okrem iného význam zmenšiť, čo sa týka množstva, intenzity a pod. Správne máme vravieť: treba znížiť množstvo odpadu." Ref: Dr. Matej Považaj, rozhlas.sk
damien11 Tato odpoved je uplne odveci a bezpredmetna. Ak sa PORADA zmenila na jazykove okienko ... tak idem najst iny server kde mi adekvatne odpovedia v pozadovanej kvalite!
avalik toto nie je odpoved ale komentár
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Ak si trojjediná osoba (majiteľ - konateľ - zamestnanec), dalo by sa možno na to pozerať cez Zákonník práce - ten v určitých prípadoch dovoľuje zvyšovanie kvalifikácie a zamestnávateľ to preplatí.

    Obávam sa však, že ak nedokážeš zvyšovanie kvalifikácie, tak takéto náklady budú pre sro-čku daňovo neuznané náklady (pripočítateľné). Je potrebné si uvedomiť, že v daňovom konaní ty musíš preukázať, ako daný výdavok súvisí s tvojou činnosťou a zvyšovaním výnosov.

    Okrem toho, že pre sro-čku to bude daňovo neuznaný náklad, tak je to aj nepeňažný príjem teba ako fyzickej osoby.

    doktorandské školené z firemného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.