Zavrieť

Porady

postup účtovania na konci roka - vývoj softweru

Firma sa zaoberá vývojom programu za účelom predaja. Mám zatiaľ náklady na mzdu a odvody. Do konca roka suma nebude vyššia ako 1500.- €. Viem však ,že program do konca roka nebude hotový aby sa predával. Zatiaľ som účtovala 521,524.
Ako budem ďalej postupovať? Na konci roka to preúčtujem na účty 041/623 aj keď suma nie je vyššia ako 2400.- €? Zaradím a budem robiť odpis až keď program bude dokončený? Treba robiť na konci roka nejaký prepočet?

Ide o softwér ktorý by sa mal predávať širokej verejnosti. Už som zistila, že všetky náklady zúčtované do konca roka ,musím preúčtovať na 041/623. Nakoľko nebude softwér ukončený tak ho nemôžem zaradiť a tým pádom ani robiť odpis. Ale šte stále nerozumiem načo je dobré urobiť prepočet kalkulácie? Kalkuláciou vlastne dostanem cenu jedného výrobku. A čo ďalej s tým?
Naposledy upravil koalko : 28.10.14 at 09:27
Papierniková Ten SW budeš používať aj ty ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Hovoríš, že vyvíjaš program za účelom predaja. Tak aký odpis chceš účtovať ? Keď program predáš, budeš účtovať o výnose ...
    rabek Presne tak ako Ti radi Papiernikova . Potom uz len uctuj o vynose. Ja to mam vo firme na 601

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    možno sa nájdu múdrejší, ale ja osobne by som aktivovala softvér ako výrobok, t.j. na konci roka by som účtovala 123 / 613.

    Otázne je - je to špecializovaný softvér, t.j. predáš ho konkrétnemu zákazníkovi alebo je to krabicový softvér, t.j. vyvinula si ho a budeš ho predávať viacerým zákazníkom?
    Papierniková alebo aj ako nedokončený ...

    postup účtovania na konci roka - vývoj softweru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.